Serdeczne życzenia radosnych Świąt w cieple rodziny, pięknie pachnącej choinki, zdrowia i energii na co dzień oraz uśmiechu i życzliwości na każdy dzień Nowego Roku.
Spotkanie ze sztuką
11.12.2024r. uczniowie klas VII – VIII podziwiali spektakl teatralno-muzyczny pt.: Nowa opowieść wigilijna w wykonaniu artystów Opery Krakowskiej.
Podobnie jak XIX-wieczne dzieło Dickensa, Nowa opowieść wigilijna, której akcja rozgrywa się w XXI w. w środowisku pracowników korporacji, stawia na nowo pytanie: Mieć czy być? oraz przypomina uniwersalne prawdy wypowiedziane przez widmo: Przeznaczeniem człowieka jest żyć wspólnie z innymi ludźmi, razem z nimi pracować dla wspólnego dobra, razem cierpieć w niedoli, dzielić swoje radości i samemu cieszyć się szczęściem innych.
Przedstawienie zostało ciepło przyjęte przez uczniów i nauczycieli.
Jolanta Bujas
Sukces w konkursie plastycznym
Co roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym o tematyce ekologicznej. Miło nam,że w tym roku wyróżnienie w tym konkursie pt.Pszczoła-cud natury” otrzymał uczeń klasy 4c Yassine Oussa. Konkurencja była bardzo dużo, bo na konkurs napłynęło 707 prac z całego województwa. Gala rozdania nagród odbyła się 27 listopada w Prywatnej Szkole im. Noblistów Polskich. W czasie uroczystości laureaci oglądnęli teatralną etiudę o pszczołach, odebrali dyplomy i nagrody. Nasz uczeń na galę przybył z Rodzicami. Serdecznie gratulujemy pięknej pracy Yassinne, którego praca zachwyciła jury konkursu!
Małgorzata Bzowska
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
- 5
W poniedziałek 25 listopada w oddziałach zerowych oraz klasach 1-3 świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły przynieśli swoje ukochane misie, które towarzyszyły im podczas lekcji i wspólnej zabawy. Maskotki były różne, od malutkich do bardzo dużych. Dzieci chętnie opowiadały o swoich misiach, rozwiązywały zagadki oraz poznały prawdziwą historię pluszowego misia. Wraz ze swoją ukochaną maskotką uczestniczyły w licznych atrakcjach i zabawach przygotowanych w każdej z grup. Dzieci ozdobiły wystawy swoimi pracami związanymi z obchodzonym świętem. Wszystkie grupy wykonały również pamiątkowe zdjęcia, aby zachować wspomnienia tego wyjątkowego dnia na dłużej. Cały dzień upłynął w ciepłej atmosferze i chociaż pluszowy miś ma już ponad sto lat, to cieszymy się, że wciąż jest naszym dobrym przyjacielem!
Katarzyna Szlósarczyk
Wieczór filmowy dla uczniów klasa I-III
22.11.2024r. Samorząd Uczniowski zorganizował dla młodszych kolegów i koleżanek wieczór filmowy. W wyniku głosowania najmłodsi mieli okazję obejrzeć film animowany „W głowie się nie mieści 2”.
Riley, główna bohaterka, jest już nastolatką. We wnętrzu jej głowy trwa remont. Znane, oswojone emocje – Radość, Smutek, Gniew, Strach i Odraza – zyskują nową, nieprzewidywalną towarzyszkę: Obawę. Obawa niebawem wprowadzi chaos w życie Riley, która właśnie próbuje sił w hokeju i bardzo przejmuje się swoją sportową karierą. Losy bohaterki zainteresowały najmłodszych widzów, którzy z ciekawością oglądali film.
W trakcie seansu uczniowie mogli zakupić popcorn i napoje, a pieniądze ze sprzedaży zostały przekazane na cele samorządu. Mamy nadzieję powtórzyć jeszcze wieczór filmowy.
Iwona Matoga
„Mały patriota. Polska widziana oczami dziecka”
Z okazji 106 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, 13 listopada został rozstrzygnięty plastyczny konkurs patriotyczny pt.: „Mały patriota. Polska widziana oczami dziecka”.
Konkurs dedykowany był dla wszystkich chętnych dzieci z oddziałów przedszkolnych (zerówek) przy Szkole Podstawowej w Sieprawiu. Celem konkursu było rozbudzanie wśród dzieci zainteresowań swoją narodowością, miejscowością, jej historią, tradycją i kulturą.
Młodzi twórcy zaprezentowali bogactwo naszej Ojczyzny oraz wykazali się dużą wiedzą na jej temat. Prace zostały wykonane wieloma technikami. Możemy zobaczyć na nich Polskę, piękną, kolorową i radosną .
Na konkurs wpłynęły 24 prace. Jury miało ogromny problem z wyborem trzech najpiękniejszych. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe o tematyce patriotycznej, a wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni dyplomami i słodkim upominkiem.
W konkursie zwyciężyły następujące osoby:
I miejsce – LENA SERAFIN 0b
II miejsce – SZYMON BARAN 0c
III miejsce – ALICJA JOB 0a
Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim biorącym udział w konkursie.
Cieszymy się bardzo, że nasi uczniowie kochaj swoją Ojczyznę i są z niej dumni.
Katarzyna Szlósarczyk, Joanna Pietrzyk, Justyna Król
Lekcja żywej historii
- 12
We wtorek (12.11.2024r.), tuż po Narodowym Święcie Niepodległłości uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekcji żywej historii. Kolejny raz gościliśmy u siebie Agencję Widowisk Historycznych "Arkona". Tym razem zaprezentowali nam zajęcia dotyczące odzyskanie przez Polskę niepodległości. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak nasi przodkowie walczyli o wolną Ojczyznę. Lekcja została przeprowadzona w bardzo ciekawy oraz humorystyczny sposób. Ochotnicy wzięli w niej nawet czynny udział. Mogli przebrać się w mundur żołnierza Błękitnej Armii gen. J. Hallera, a także przymierzyć strój czerwonoarmisty, czy używane wówczas hełmy. Prowadzący w przystępny sposób opowiedzieli o listopadowych dniach 1918 roku, o ojcach niepodległości, o trudach walk o granicę odradzającej się Polski. Z udziałem uczniów odegrana została również scenka z powoływania rekrutów do polskich legionów. Na zakończenie pokazu prowadzący zadawali widowni pytania, a za dobrą odpowiedź można było zdobyć wybijaną na miejscu, pamiątkową monetę z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego.
Mam nadzieję, że udział w tego typu lekcji historii na długo pozostanie w pamięci uczniów.
Agnieszka Czernecka
Miłośnicy sztuki na wystawie
- 2
29 października grupa miłośników sztuki pojechała do Krakowa na wystawę immersyjną ,,Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo’’. Dzięki współczesnej technologii widzowie na mogli obcować z tym wyjątkowym dziełem Michała Anioła w skali 1:1. Wystawa została zorganizowana w bardzo ciekawy sposób. W pierwszej sali tzw. edukacyjnej zostaliśmy wprowadzeni w epokę renesansu. Poznaliśmy najważniejszych twórców tamtych czasów. Również w tej sali zaprezentowano kopie najważniejszych i najpiękniejszych rzeźb Michała Anioła Pietę Watykańska i Dawida. W drugiej sali oglądnęliśmy film, który w niezwykle ciekawy sposób dzięki grafice komputerowej ukazał treść fresków kaplicy i ich religijne przesłanie. Zaś w ostatniej, trzeciej sali dzięki formie multimedialno-immersyjnej mogliśmy się zanurzyć w przedstawianym dziele i obcować z freskami na ścianach i sklepieniu kaplicy oraz obejrzeć Sąd Ostateczny.
Mamy świadomość, że nic nie zastąpi obcowania z oryginałem, ale takiej okazji zobaczenia Kaplicy Sykstyńskiej nie mogliśmy przepuścić. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii wystawa zrobiła na nas ogromne wrażenie.
Małgorzata Bzowska
Konkurs Pięknego Czytania
W dn. 30.10. odbył się etap szkolny Konkursu Pięknego Czytania. Zakwalifikowani uczniowie z poszczególnych klas rywalizowali ze sobą o tytuł Mistrza Pięknego Czytania. Konkurs na tym etapie składał się z dwóch części. Na początku uczniowie prezentowali przygotowane teksty. Następnie komisja konkursowa wybierała spośród uczestników dwóch uczniów z każdej kategorii wiekowej, którzy w drugiej części etapu musieli odczytać na głos wylosowany fragment tekstu, mając wcześniej ok. 10 minut na przygotowanie się. Poziom umiejętności był wyrównany a przygotowanie uczestników na wysokim poziomie. Ostatecznie komisja konkursowa wyłoniła Mistrzynie Pięknego Czytania w poszczególnych grupach wiekowych- z kl. II- III tytuł otrzymała Agata Pietrzyk (2a), z kl. IV- V Martyna Jurkiewicz (5a), z kl. VI- VIII Natalia Słabosz (8b). Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.
Ewelina Płatek
Wycieczka do Dobczyc
- 10
22.10.2024r. uczniowie klas 3 udali się na wycieczkę do Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Dobczycach. Strażacy opowiadali jak zachować się, kiedy ktoś tonie, czym ugasić palący się na patelni olej, jak zabezpieczyć się przed cichym zabójcą - czadem, ile tlenu wytwarza jedno drzewo i dlaczego nie wolno wypalać traw. Tego wszystkiego uczniowie dowiedzieli się na interaktywnej ścieżce edukacyjnej. Dodatkowo dzieci brały udział w zajęciach z elementów pierwszej pomocy, na których miały okazję poćwiczyć wdechy ratunkowe na fantomie oraz układały swoich kolegów i koleżanki w pozycji bocznej. Najwięcej radości sprawiła jazda młodych strażaków do pożaru, poprzedzona torem przeszkód i szybkim zakładaniem strojów. Wszystkim uczniom zajęcia bardzo się podobały.
Iwona Matoga
Spotkanie z Panią Dietetyk
25.10.2024r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z psychodietetykiem, panią Anetą Miękiną-Nowak.
Uczniowie klas 1-3 podczas prezentacji multimedialnej zostali zapoznani przez sówkę Witaminkę z zaleceniami zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia, poznali również zasady komponowania „zdrowego talerza”. P. dietetyk zwróciła szczególną uwagę na znaczenie spożywania śniadania przed wyjściem do szkoły, dzięki czemu dzieci mają energię do nauki.
Dla utrwalenia poznanych informacji, uczniowie wzięli udział w quizie dt. zasad zdrowego ożywiania
W klasach 4-8 p. Aneta omawiając piramidę zdrowego odżywiania zwróciła uwagę na to, co i w jakich ilościach uczniowie powinni spożywać, aby ich organizm pozostał w dobrej kondycji. Podkreśliła również, jak bardzo ważną rolę w naszej diecie powinny odgrywać warzywa i owoce, jako składnik zbilansowanych pięciu posiłków dziennie. Młodzież dowiedziała się również jak duże znaczenie ma picie wody oraz jakie szkody w naszym organizmie wyrządza nadmierne spożywanie cukru.
W dietetycznym ABC nie zabrakło informacji dotyczącej rozczytywania etykiet na produktach oraz jak aktywność fizyczna wpływa na nasz harmonijny rozwój.
Bardzo dziękujemy p. dietetyk za przeprowadzenie prelekcji dla uczniów naszej szkoły.
Drodzy uczniowie pamiętajcie !!!
ŚNIADANIE DAJE MOC
Elżbieta Szybowska
Klasy szóste na Wawelu
- 11
Jak co roku klasy szóste uczestniczyły w lekcji historii na Zamku Królewskim na Wawelu. Tematem zajęć był Renesans. Uczniowie zapoznali się z historią i kulturą polskiego renesansu, podziwiali najwspanialsze zabytki tej epoki na ziemiach polskich, jak Kaplica Zygmuntowska. Zwiedzili komnaty królewskie na drugim pietrze zamku, zobaczyli kolekcję arrasów, głowy wawelskie, renesansowe portale. Przespacerowali się po zamkowych króżgankach, usłyszeli kilka ciekawostek z czasów panowania ostatnich Jagiellonów. Następnie zwiedzili Katedrę Wawelską, zobaczyli nagrobki wybitnych postaci związanych z historią naszej ojczyzny. Między innymi patrona naszej szkoły Tadeusza Kościuszki czy ojca niepodlegości Józefa Piłsudskiego. Na koniec szóstoklasiści wdrapali się na wieżę, gdzie wisi najsłynniejszy polski dzwon - Zygmunt. Wszyscy chceli dotkąć jego serca po tym, jak usłyszeli, że ma to sprawić spełnienie marzenia, jakie się w tym momencie pomyślało. Oby tak było :)
Agnieszka Czernecka
Wycieczka w Gorce
- 16
W dn. 15.10. (tj. wtorek) uczniowie klas czwartych wraz z opiekunami udali się do Centrum Przyrodniczo- Edukacyjnego Brama w Gorce. Na miejscu odbyli spacer ścieżką koronami drzew, na której poznawali sekrety Karpackiej Puszczy. Dowiedzieli się m.in. jacy leśni lokatorzy mieszkają w Gorcach. Podczas wycieczki wypatrywali skrzydlatych mieszkańców, tj. głuszec, cietrzew czy orzeł przedni. Poznawali ciekawostki związane z tym jak żyje las. Wspinając się na wieże, podziwiali piękne widoki rozpościerające się na całą okolicę. Na końcu odwiedzili pawilon edukacyjny, w którym mogli odkryć świat otaczającej przyrody za pomocą zmysłów. Całość atrakcji dopełnił przejazd ciuchcią. Wszyscy zgodnie uznali, że wycieczka była atrakcyjna i udana.
Ewelina Płatek
Wycieczka klas szóstych
- 7
Korzystając z pieknej, jesiennej pogody, uczniowie klas szóstych wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do jednego z najpiękniejszych zakątków Pienin, czyli do Wąwozu Homole. Wąwóz jest położony 7km za Szczawnicą, wzdłuż potoku Kamionki. Dzieci dzielnie pokonywały napotkane trudności, jak błoto, czy kilka bardziej stromych podejść. W sumie udało nam się zrobić dziewięciokilometrową trasę. Dla wielu było to duże osiągnięcie. Mamy nadzieję, że pomimo zmęczenia i ubłoconych butów pozostaną z wycieczki też miłe wspomnienia :)
Agnieszka Czernecka
Spotkanie profilaktyczne z przedstawicielami policji
,,Bezpieczeństwo uczniów, przemoc występująca w środowisku szkolnym oraz Internecie i jej konsekwencje prawne” to temat spotkań, które miały miejsce 26.09.2024r. w naszej szkole.
Spotkanie odbyło się w trzech grupach wiekowych, a prowadzili je mł. aspirant Sebastian Kruk oraz st. sierżant Paulina Róg.
Podczas spotkania z najmłodszą grupą wiekową policjanci przypomnieli dzieciom podstawowe zasady obowiązujące podczas przechodzenia przez jezdnię oraz podczas drogi do szkoły, zwrócili uwagę na konieczność posiadania elementów odblaskowych wpływających na ich bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Funkcjonariusze policji rozmawiali z uczestnikami spotkania o bezpiecznych i niebezpiecznych zachowaniach w szkole, jak również o zasadach obowiązujących na jej terenie.
Dla utrwalenia wiedzy na temat bezpieczeństwa, został zaprezentowany film edukacyjny „Sierżant Poli-Bezpieczne zachowania”.
Podczas kolejnych dwóch spotkań z młodzieżą zostały również przypomniane podstawowe zasady w ruchu drogowym. Kolejna część spotkania dotyczyła odpowiedzialności prawnej nieletnich, agresji i przemocy wobec rówieśników oraz o zasadach zachowania się obowiązujących w szkole i poza nią. Podczas spotkania policjanci wyjaśnili uczniom wiele pojęć związanych ze zjawiskiem przemocy w sieci, jak również wyjaśnili czego nie mogą i nie powinni robić korzystając z Internetu. Ostrzegli także, iż nieprzestrzeganie prawa może doprowadzić do poważnych konsekwencji, np. nadzoru kuratora bądź skierowania sprawy do sądu rodzinnego.
Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu profilaktycznego naszej szkoły.
Serdecznie dziękujemy przedstawicielom policji za wizytę w naszej placówce szkolnej.
Elżbieta Szybowska - pedagog szkolny
Pola Chwały 2024
- 17
W sobotę (28 września) miłośnicy historii wybrali się na wycieczke do Niepołomic. Jak co roku odbywała się tam impreza historyczno - militarna Pola Chwały. 76. uczniów z klas 6-8 mogło na kilka godzin odbyć podróż w czasie. Grupy rekonstrukcyjne prezentowały stroje, uzbrojenie, zajęcia ludzi od starożytności po współczesność. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy było średniowiecze. Dlatego też można było spotkać wielu wojów, rycerzy, dam dworu, średniowiecznych garnacarzy, piekarzy, złotników. Uczniowie mogli zobaczyć jak wyrabiało się dzbanki na kole garncarski, jak pieczono chleb w liściach kapusty czy też jak wykonywano bursztynową biżuterię. Niektórzy wzieli udział w turnieju na drewniane miecze, albo zostali zakuci w dyby. Impreza jak zwykle była pełna atrakcji i dostarczyła nam wszystkim niezapomnianych wrażeń. Miło było spotkać naszych ubiegłorocznych absolwentów i zobaczyć, że zainteresowanie historią nadal jest w nich żywe :)
organizator wycieczki
Agnieszka Czernecka
Podróże z klasą – wyjazd uczniów klas piątych w Góry Świętokrzyskie
- 14
W dniach 17-18.09.2024r. uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej w Sieprawiu wzięli udział wycieczce w Góry Świętokrzyskie. Wyjazd był realizowany w ramach projektu Ministerstwa Edukacji „Podróże z klasą” . Na realizację przedsięwzięcia pozyskano 20 000 zł, pozostałe 2300 zł kosztów pokryli rodzice. W pierwszym dniu uczniowie zobaczyli ruiny zamku królewskiego w Chęcinach. Zapoznali się z historią tego miejsca i poznali sposoby budowania średniowiecznych zamków obronnych.
Następnie spacerowaliśmy po urokliwym Muzeum Wsi Kieleckiej – Parku Etnograficznym w Tokarni . Uczniowie mieli okazję zobaczyć wiejskie chaty kryte strzechą, narzędzia i sprzęty. Kilku uczniów bezbłędnie rozpoznało maselnicę, inni koniecznie chcieli spróbować, jak działają żarna. Nieco obojętnie uczniowie przeszli obok wiatraka – młyna , bo całą uwagę skierowali na pasące się na łące krowy, dziś w Sieprawiu obrazek nader rzadki. Krowy zdawały się być świadome swej atrakcyjności i chętnie pozowały do zdjęć. We dworze z Suchedniowa musieliśmy założyć muzealne kapcie , co wzbudziło wiele emocji i sprawiło, że niektórzy poczuli się jak na ślizgawce, konieczna więc była interwencja opiekunów. Wszystko skończyło się dobrze i żaden eksponat nie ucierpiał. Odwiedziliśmy także zakład szewca, dom żydowskiego krawca i aptekę. Drewno, szkło, metal i kamień. Jak oni radzili sobie bez wszechobecnego dziś plastiku? Z Tokarni udaliśmy się do Kielc, gdzie w trzech grupach zwiedzaliśmy jaskinie odkryte na terenie kamieniołomu Kadzielnia. Dla bezpieczeństwa wszyscy musieliśmy nałożyć bardzo twarzowe i solidne kaski. Temperatura w jaskiniach była znacznie niższa niż na zewnątrz , około 10 stopni Celsjusza, co przyjęliśmy z ulgą. Jaskinie połączone były wąskimi korytarzami, ale nikt nie utknął między ścianami. Pani Przewodnik pokazywała nam najciekawsze atrakcje tego miejsca.
Z Kadzielni pojechaliśmy do Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, gdzie mogliśmy zobaczyć, jakimi zabawkami bawili się nasi rodzice i dziadkowie. Lalki z porcelanowymi główkami drewniane ptaszki i koniki, kolejka elektryczna z wulkanem, statkami , wszystko zachęcało do zabawy. Opiekunki ze szczególnym sentymentem wspominały bohaterów dobranocek: misia Uszatka , Kolargola , Bolka i Lolka. Na koniec daliśmy prawdziwy koncert na drewnianych kołatkach ( zwanych w Sieprawiu tarapatami).
Kolejny punkt programu był dla wszystkich niespodzianką. Wzięliśmy udział w pokazie robienia kolorowych i smacznych lizaków. Z tego sklepu wyszliśmy dosłownie obładowani słodyczami, bo przecież trzeba pamiętać o rodzeństwie, rodzicach i znajomych. Ciężej w plecakach, lżej w portfelach. Wielką atrakcją wyjazdu była dla wszystkich noc w pensjonacie, dla wielu pierwsza poza domem , bez taty, bez mamy. Wzajemne odwiedziny, rozmowy czy też prywatka-dyskoteka w jednym z pokoi na długo pozostaną w pamięci.
Drugi dzień to wejście na Święty Krzyż – ambitnie trasą z Nowej Słupi. Na górze czekała na nas sympatyczna pani przewodnik, która potrafiła zaciekawić najbardziej odpornych na wiedzę. Poznaliśmy historię klasztoru , otrzymaliśmy błogosławieństwo relikwiami Świętego Krzyża. Wielu wrażeń dostarczyło uczniom muzeum misjonarzy. Skóry pytona, skorpiony i ogromne pająki przykuwały wzrok najbardziej znudzonych. Interesujące były także wyroby rzemieślników artystów z różnych części świata : barwna biżuteria, instrumenty muzyczne i rzeźby. Następnie zeszliśmy do krypty, gdzie znajduje się zmumifikowane ciało Jaremy Wiśniowieckiego , ojca króla Michała Korybuta Wiśniowieckiego.
Oczywiście nie zabrakło zakupów pamiątek: kamyków, ozdób i maskotek. Oferta bogata, więc każdy znalazł coś dla siebie. I już ostatnia atrakcja czyli czas na małe co nieco tam, gdzie uczniowie lubią jadać najchętniej.
W wycieczce wzięło udział 45 uczniów z klas piątych. Na starcie było 45 uczniów zadowolonych i wypoczętych , wróciło 45 uczniów zmęczonych i uśmiechniętych i tak powinno być, bo nogi kiedyś przestaną boleć , a piękne wspomnienia pozostaną z nami na zawsze.
Urszula Motyka
Zapisy na obiad
Uprzejmie informujemy o uruchomieniu zapisów na obiady w stołówce szkolnej na roku szkolnym 2024/2025. W celu zapisania dziecka na obiady należy uzupełnić kartę zapisu, która jest dostępna poniżej lub w sekretariacie szkoły w godzinach od 9.00 - 12.00.
Kwota za wrzesień wynosi 111.53zł (koszt drugiego dania i kompotu to 5,87 zł)
Pożegnania nadszedł czas ...
W dn. 21. 06. odbyła się uroczysta akademia, na której miało miejsce podsumowanie mijającego roku szkolnego 2023/2024. Po przywitaniu zebranych uczniowie klas ósmych przekazali sztandar siódmoklasistom. Następnie dyrektor szkoły wręczył uczniom nagrody i dyplomy za bardzo dobre wyniki w nauce oraz osiągnięcia w konkursach przedmiotowych, tematycznych oraz sportowych. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Uczniowie klas siódmych przygotowali piękny program, którym pożegnali swoich starszych kolegów. Z kolei absolwenci naszej szkoły podziękowali wszystkim zebranym za wspólnie spędzony czas, edukację i wychowanie. Nie zabrakło uśmiechu na twarzach, ale i łez wzruszenia, bowiem zespół, który przyszło nam żegnać, był wyjątkowy i na długo pozostanie w naszej pamięci.Drodzy Absolwenci, bądźcie silni i pełni wiary we własne możliwości. Niech dalsza nauka sprawi Wam wiele przyjemności i będzie źródłem satysfakcji. W nowym środowisku spotkajcie wielu ciekawych oraz wartościowych ludzi. Mamy nadzieję, że nasze drogi ponownie się skrzyżują, abyście mogli podzielić się z nami Waszymi sukcesami i osiągnięciami.
Ewelina Płatek
Spotkanie z rodzicami klas pierwszych
Dyrekcja Szkoły informuje, że spotkanie z rodzicami przyszłorocznych klas pierwszych odbędzie się dnia 29 sierpnia 2024r. (tj. czwartek) o godzinie 16.30
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie