• Trzymaj formę

• W ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj formę!” 24.01.2024 r. w naszej szkole odbyła się prelekcja dotycząca „Promocji zdrowego stylu życia”, którą poprowadziła pani Joanna Gaździk.

Uczniowie klas V- VIII pogłębiali swoją wiedzę z zakresu zbilansowanego odżywiania oraz istoty aktywności fizycznej w życiu codziennym. Uzyskali odpowiedź na poniższe pytania:

• Czym jest zdrowie?
            • Czym jest talerz zdrowego żywienia?
            • Kiedy i ile należy spożywać posiłków?
            • Jakie błędy popełniamy w życiu codziennym podczas spożywania posiłków?
            • Jaki wpływ na nasz organizm ma nadmiar cukru?
            • Jakie korzyści płyną z aktywności fizycznej?

Uczniowie zostali zapoznani także z propozycjami zamienników produktów, które są korzystniejsze dla naszego zdrowia. Aktywnie uczestniczyli w „sportowych zgadywankach” oraz ćwiczeniach będących przerywnikiem wykładu.

Joanna Pustelnik

• Obóz językowy EUROWEEK

• W dniach 22-26.01.2024 uczniowie klas VI-VIII wzięli udział w obozie językowym Euroweek w Różance.

Zajęcia były prowadzone przez obcokrajowców z Indii, Kolumbii, Peru i Tajlandii. Celem warsztatów było rozwijanie umiejętności mówienia w języku angielskim, zwiększanie  pewności siebie w pracy grupowej oraz wzmacnianie wiary we własne możliwości poprzez wykonywanie zadań , w których uczniowie mogli się przekonać, że jeśli tylko chcą mogą zrobić wszystko.

Forma zajęć sprawiała, że uczniowie z dużą radością uczestniczyli w proponowanych zabawach, które rozpoczynały się od porannej rozgrzewki ruchowo-językowej „Energizer”.

Nasi uczniowie brali udział w trzech prezentacjach o krajach , z których pochodzą prowadzący oraz  uczestniczyli w zadaniach rozwijających umiejętności językowe i interpersonalne. Zajęcia te rozwijały kreatywność uczniów.

W ramach proponowanych projektów, zadaniem uczniów było:

* Stworzyć i zaprezentować nowy kraj

* Zaprojektować nową aplikację

* Przygotować wieczorne przedstawienia tj: „Talent show”, „Mission impossible”, „Let’s present a film”.

Chociaż dla wielu uczniów prezentacja końcowego efektu przed wszystkimi uczestnikami obozu  na początku nie była łatwa to każdego dnia widzieliśmy jak ograniczenia zostają przełamywane i dzieci z coraz większą pewnością siebie w pełni uczestniczyły w projektach.

Atmosfera przyjaźni, tolerancji i wzajemnej pomocy zapewniała uczniom komfort uczenia się i  zachęcała do bardzo dużego zaangażowania się w trakcie wykonywanych zadań.

Na samym początku naszego obozu, uczniowie mieli podzielić się swoimi oczekiwaniami . Patrząc na ich aktywność, kreatywność i uśmiech podczas wykonywanych projektów, można śmiało powiedzieć, że forma zajęć i prowadzący zdecydowanie sprostali tym oczekiwaniom.

Z ogromną przyjemnością wrócimy tam ponownie w przyszłym roku szkolnym.

Barbara Matoga