• Konkurs taneczny

• 29 stycznia na sali konferencyjnej w Szkole Podstawowej w Sieprawiu odbył się konkurs taneczny, który zorganizowały dziewczyny z klas trzecich. Udział wzięło 62 uczniów z klas 0-3. Prezentowane przez uczestników tańce bardzo się podobały, jury miało trudny wybór.  Występy dzieci oceniały: Nikola Burda-uczennica klasy trzeciej, pani Ewa Kapelska-Słysz, nauczycielka muzyki, pani Wicedyrektor naszej szkoły Beata Buczyńska oraz Mateusz Barcik-absolwent naszej szkoły. Wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas balu karnawałowego. Zostały również wtedy wręczone nagrody, które bardzo wszystkich zaskoczyły.

Przygotowania do konkursu rozpoczęłyśmy na początku listopada. W jego szybkim przeprowadzeniu trochę przeszkodziły nam choroby. Dziękujemy wszystkim, którzy zapisali się szybko na konkurs za cierpliwość, my także nie mogłyśmy się doczekać, kiedy się odbędzie. Być może w przyszłym roku szkolnym powtórzymy konkurs, ponieważ dużo osób pyta o drugą edycję.

Przedstawiamy laureatów:

Kategoria soliści:

Emilia Panuś 2a

Oliwia Szablowska 3a

Milena Bułka 1a

Kategoria zespoły:

Jagoda Galas 0b

Laura Sułowska 0b

Maria Latocha 0c

Maria Góralik 0c

Lena Sikora 0c

Kamila Pasternak 0c

Weronika Pezda 0c

Oliwia Pitala 0c

Natalia Suder 0c

Oliwia Bała 0c

Helena Kopp 0c

Maja Fiajł 0c

Bardzo dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogłyśmy zakupić wspaniałe nagrody.

Wsparli nas:

Jarosław Wyka

Malec - Pompy

Cravtico

Wypiekarnia Siepraw

Agnieszka Garbarska

Roman Mielecki

Jadwiga Pyzik

Barbara Mika

Aneta Kozioł

Organizatorzy:

Gabrysia Wiechniak

Natasza Jaśkowska

Milena Mielecka

Nikola Burda

Karolina Grochal (wykonanie dyplomów)

• Turniej szachowy

• W sobotę 27 stycznia 2024r. w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sieprawiu na sali gimnastycznej zebrało się 30 uczniów naszej Szkoły oraz dwóch jej absolwentów, aby rozegrać drugi z cyklu Szkolnych Turniejów Szachowych. Uczniowie rywalizowali z sobą w trzech grupach zaawansowania (grupa początkująca, średnio zaawansowana oraz zaawansowana). Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie: 5 rund (grupy początkująca i zaawansowana) i 6 rund (grupa średnio zaawansowana) tempem 10 minut na zawodnika.

Wszyscy zawodnicy za wzorową postawę oraz rywalizację w duchu fair play otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy turnieju - specjalne medale za miejsca I, II i III.

A oto nasi zwycięzcy:

W grupie początkującej:

Miejsce I – Teodor Baran (klasa 1a)

Miejsce II - Wiktor Mąsior (klasa 3b)

Miejsce III – Kacper Koteja (klasa 2a)

W grupie średnio zaawansowanej:

Miejsce I - Dominik Kwinta (klasa 5b)

Miejsce II – Woś Filip (klasa 1a)

Miejsce III - Aleksandra Woś (klasa 4a)

W grupie zaawansowanej:

Miejsce I - Artur Kurowski (klasa 6b)

Miejsce II – Mateusz Brancewicz (klasa 3c)

Miejsce III -  Jan Bobek (absolwent)

Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratuluję i jednocześnie zapraszam na kolejny konkurs, który zaplanowany jest na przedostatnią sobotę marca.

Składam serdeczne podziękowania:

Panu Dyrektorowi Tomaszowi Kurkowi za umożliwienie przeprowadzenia konkursu oraz sponsorowanie słodkiego poczęstunku dla wszystkich zawodników;

TKKF Dobczyce za użyczenie zestawów szachowych i zegarów;

Paniom Katarzynie Szlósarczyk i Agacie Baran za sprawowanie troskliwej opieki nad uczestnikami podczas przerw między partiami.

Tak jak podczas pierwszego konkursu nad przestrzeganiem przepisów szachowych czuwało dwóch sędziów:

arcymistrz świata w szachach korespondencyjnych, pan Fabian Stanach oraz trener zajęć szachowych w GOKiS Siepraw, związany z sekcją TKKF Dobczyce, pan Marcin Maniecki.

Organizator – Aleksandra Woźniczka