Nawigacja

 • "Mróweczki" kodują

   

   

   

   

   

   

  Od 28 września do 9 października klasa 0c czyli Mróweczki wraz z wychowawcą p.Dominiką Muniak brały udział w programie ogólnopolskim „Cała Polska programuje”, który zaliczany był do inicjatywy promującej programowanie #CODEWEEK.  Podczas trwania tego wydarzenia były realizowane różnorodne zadania dotyczące kodowania. Zadań tych było aż 10 i udało się je wszystkie zrealizować!

  Zadania te dotyczyły: zaprogramowania zdrowego dnia za pomocą maty do kodowania, stworzenie muzycznego kodu na kubeczkach i dzwonkach diatonicznych. Dzieci z 0c oglądały wynalazki stworzone przez Leonarda DaVinci za pomocą kodów AR i same stworzyły swoje piękne prace: hotel dla lalek, „Titanica”, samoloty. „Mróweczki” w kolejnych dniach zaprojektowały trasy dla ozobotów na bristolu, budowały wieże z kubeczków. Ciekawym zadaniem była jesienna gra planszowa (z kodami obrazkowymi), do której dzieci wykonały własnoręcznie pionki z plasteliny. Tematem kolejnego zadania było bezpieczeństwo w sieci pokazane za pomocą kubeczków, sznurka oraz maty do kodowania.

  Całe dwa tygodnie upłynęły pod znakiem świetnej zabawy z kodowaniem. Na koniec każde dziecko otrzymało certyfikat z #CODEWEEK oraz dyplom z programu „Cała Polska programuje”.

  Dominika Muniak

 • DZIEŃ NAUCZYCIELA

  Tegoroczny Dzień Nauczyciela był w naszej szkole zdecydowanie inny od wszystkich jakie dotąd pamiętam. Pandemia wywróciła nasze życie do góry nogami pod każdym względem. Nie mogliśmy wspólnie świętować, tak jak zawsze na sali gimnastycznej, zabrakło przygotowywanych zawsze przez uczniów wesołych przedstawień z tej okazji. Pomimo wszystkich ograniczeń jakim musimy się poddawać uczniowie pamiętli o swoich nauczycielach w dniu ich święta. Samorząd Uczniowski przygotował wyjątkowe i jakże adekwatne do obecnej sytuacji upominki. Każdy nauczyciel dostał indywidualnie dla niego przygotowaną i ozdobioną maseczkę jednorazową. Natomiast na lekcjach plastyki dzieci rysowały karykatury nauczycieli, które teraz zdobią główny korytarz szkoły.

  Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za pamięć i przekazywane życzenia :)

  Agnieszka Czernecka

 • AUTOBUSY SZKOLNE - KOMUNIKAT

  ZOSTAJĄ UTRZYMANE  KURSY AUTOBUSÓW SZKOLNYCH TAK JAK W UBIEGŁYM ROKU.

  AUTOBUSY KURSUJĄ DWOMA TRASAMI:

  TRASA NR 1 : PRZYSTANEK POCZĄTKOWY : ŁYCZANKA PASTERNIK

  TRASA NR 2 : PRZYSTANEK POCZĄTKOWY : PĘTLA AUTOBUSOWA  PRZY UL. BŁ. ANIELI SALAWY

   

  OD 2 WRZEŚNIA 2020  KURSY POWROTNE AUTOBUSÓW

   

  -  GODZ. 13.30  (SIEPRAW, ZAKLICZYN)

  - GODZ 14.20 (SIEPRAW, ZAKLICZYN + ŁYCZANKA)

  -  GODZ. 15.10 (SIEPRAW, ZAKLICZYN + ŁYCZANKA)

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020 - 2021

   

  W dniu 1 września 2020 r. (wtorek) rozpoczynamy nowy rok szkolny.

  O godzinie 8.00 możliwość udziału we mszy św. w Sanktuarium bł. Anieli Salawy w Sieprawiu.

  W szkole w związku z pandemią COVID 19 wprowadzono następujące zmiany w organizacji przestrzeni szkolnej i poruszania się po szkole:

  1.Wyznaczono odrębne wejścia do szkoły dla uczniów z różnych  grup wiekowych:

  a) Dla dzieci z oddziałów zerowychwejście boczne C2 ( po lewej stronie od wejścia głównego, schodami w dół); między 7.30 a 8.00 dzieci są odbierane od rodziców przez pracowników szkoły przy wejściu i zaprowadzane do swoich sal ; regały szatniowe znajdują się na korytarzu obok Sali; już od 1 września zerówki pracują normalnie tj. od 7.30 do 17.00; dzieciom wydawane są również posiłki; dziecko pozostaje w szkole zgodnie ze zgłoszonym w karcie zapisu czasem pobytu; Po południu dzieci są odbierane przez rodziców przy dawnym wejściu do szkoły podstawowej(A1). Pracownicy szkoły przyprowadzają dzieci do wyjścia około 12.30 (dzieci zapisane na 5h), następnie około 15.00 (dzieci zapisane na 8h) i około 17.00 (dzieci zapisane na 10h);

  Wyjątkowo w dniu 1 września rodzic będzie mógł rano zaprowadzić dziecko do Sali zachowując obowiązujące procedury sanitarne (maseczka zasłaniająca usta i nos, dezynfekcja rąk przed wejściem). Dzieci z klas zerowych będą się uczyć w salach nr 5a (0A), nr 4 (0B) oraz nr 5 (0C) na parterze.

  b)Dla uczniów z klas 1,2,3dawne wejście główne do szkoły podstawowej (A1) ; 1 września uczniowie po wejściu do szkoły do razu udają się do swoich sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcą, które będzie się odbywać od 8.45 do 10.00;

   

  1a, S. nr 9 ( I piętro), mgr Jadwiga Suder

  1b, S.nr 10 ( I piętro), mgr Małgorzata Motyka

  Wyjątkowo w tym dniu rodzic ucznia klasy 1 będzie mógł rano zaprowadzić dziecko do Sali zachowując obowiązujące procedury sanitarne (maseczka zasłaniająca usta i nos, dezynfekcja rąk przed wejściem), a następnie opuścić szkołę i zaczekać na dziecko poza szkołą.

   

  2a, S.nr 1a ( parter ), mgr Agnieszka Wróbel

  2b, S.nr 1 ( parter ), mgr Andrzelika Zakrzewska – Suder

  2c, S. nr 12 ( I piętro), mgr Katarzyna Grabowska

  3a, S. nr 3 ( parter ), mgr Kinga Bochniak

  3b, S. nr 2 ( parter ), mgr Małgorzata Bieszczad

  Po godzinie 10.00 uczniowie opuszczają szkołę  tymi samymi drzwiami, którymi weszli. W pierwszym dniu nie ma lekcji oraz nie funkcjonuje świetlica .

  c) Dla uczniów z klas 4,5,6dawne wejście główne do gimnazjum (G1) ; 1 września uczniowie po wejściu do szkoły do razu udają się do swoich sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcą, które będzie się odbywać od 8.45 do 10.00:

   

  4a, S. nr 13 ( II piętro), mgr Monika Kiszka

  4b, S. nr 5G ( II piętro nowa część), mgr Monika Kurek

  4c, S. nr 16 ( II piętro ), mgr Renata Telega

  5a, S. nr 18 (II piętro ), mgr Ewelina Płatek

  6a, S. nr 6G (II piętro nowa część ), mgr Małgorzata Cholewa

  6b, S. nr 2G (I piętro nowa część ), mgr Elżbieta Żegleń-Wątor

  (1.09. w zastępstwie mgr Zofia Widzisz)

  6c, S. nr 4G (II piętro nowa część ), mgr Marcin Pezda

  Po godzinie 10.00 uczniowie opuszczają szkołę  tymi samymi drzwiami, którymi weszli. W pierwszym dniu nie ma lekcji oraz nie funkcjonuje świetlica .

  d) Dla uczniów z klas 7, 8 –  wejście dolne przez szatnię dawnego gimnazjum ; 1 września uczniowie po wejściu do szkoły do razu udają się do swoich sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcą, które będzie się odbywać od 8.45 do 10.00:

   

  7a, S. nr 1G (II piętro nowa część), mgr Beata Orzechowska

  7b, S. nr 8 ( I piętro ), mgr Urszula Motyka

  8a, S. nr 15 ( II piętro ), mgr Barbara Matoga

  8b, S.  nr 6 (I piętro ), mgr Bogusława Woszczek

  Po godzinie 10.00 uczniowie opuszczają szkołę  tymi samymi drzwiami, którymi weszli. W pierwszym dniu nie ma lekcji oraz nie funkcjonuje świetlica .

  1 września na każdych drzwiach wejściowych do szkoły zostanie opublikowana lista uczniów przyjętych do świetlicy.

  Odrębnym komunikatem powiadomimy uczniów i rodziców o kursach  autobusów  szkolnych.

  Rozpoczęcie żywienia w stołówce szkolnej jest zaplanowane na 7.09.2020 r.

  Szczegółowe zasady funkcjonowania szkoły w okresie pandemii określa regulamin opracowany przez dyrektora szkoły.

  Pomocne w przygotowaniu dzieci do rozpoczęcia nauki są dwa dokumenty opracowane przez MEN:
  - 10 zasad dla ucznia
  - wskazówki dla rodzica

 • SPOTKANIA ORGANIZACYJNE Z RODZICAMI UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH I ZERÓWEK

  Dnia 25.08.2020r.( wtorek) w Szkole Podstawowej w Sieprawiu odbędą się spotkanie organizacyjne z rodzicami.

  Na godzinę 16.00 zapraszamy rodziców dzieci z klas 1.

  Na godzinę 17.00 zapraszamy rodziców dzieci z oddziałów 0.

  Spotkanie organizacyjne odbędzie się w Sali gimnastycznej, a później krótko w salach z wychowawcami.

  Obowiązują maseczki i dezynfekcja rąk przed wejściem na teren szkoły.

  Zapraszamy.

   

 • PROJEKT GRANTOWY

  GMINA SIEPRAW realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich tj. ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020 Projekt grantowy pn.:  ZDALNA SZKOŁA – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego  Celem projektu jest zapewnienie uczniom i nauczycielom dostępu do sprzętu, umożliwiającego realizację podstawy programowej.  Dofinansowanie projektu z UE: 70 000,00 PLN

 • SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

  „Niska emisja wychodzi z komina”

  Miło nam Państwa poinformować, że Grupa Świetlicowa ze Szkoły Podstawowej
  w Sieprawiu  zajęła I miejsce w gminnym konkursie plastycznym pn.
  „Niska emisja – wychodzi z komina” w kategorii „Oddziały Świetlicowe Szkolne”.

   

  Chętni uczniowie klas 0 - 3 uczęszczający do szkolnych grup świetlicowych pod opieką wychowawców wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym i wspólnie przygotowywali pracę konkursową – makietę gminy z inwestycjami ekologicznymi.  Pierwszy etap przygotowań związany był z ustaleniami co do planowanego wyglądu makiety i elementów jakie na niej zostaną umieszczone. Następnie zostały podjęte działania praktyczne, czyli wykonywanie budowli i elementów przestrzennych: domów, szkoły               i  kościoła z umieszczonymi na dachu panelami słonecznymi, placu zabaw, wiatraków wytwarzających energię, stacji ładowania samochodów elektrycznych, wypożyczalni rowerów, koszy do segregacji śmieci, lamp solarnych. Wykonane zostały również skwery zieleni i wiele innych miejsc związanych z ekologią, które znajdują się w naszej miejscowości lub  być może w przyszłości powstaną.  Uczniowie z entuzjazmem i dużym zaangażowaniem wykonywali wszystkie obiekty, chętnie korzystając z porad i wsparcia wychowawczyń na każdym etapie pracy.

  Drugą formą przygotowania do konkursu był udział dzieci w cyklu zajęć o tematyce ekologicznej.

  Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania naszej konkursowej pracy.

   

   Wychowawcy świetlic:

  Marzena Szwachta, Anna Sołtys, Katarzyna Szlósarczyk

 • ZDALNA SZKOŁA

  Gmina Siepraw w ramach projektu „Zdalna Szkoła” pozyskała grant do 70 000 zł na zakup sprzętu dla uczniów.

  Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Laptopy umożliwią dzieciom, które nie miały dotychczas takich możliwości, kontynuowanie realizacji podstawy programowej w warunkach domowych. Za otrzymane środki zostały zakupione 52 laptopy z oprogramowaniem na potrzeby zdalnego nauczania. W przyszłości laptopy będą przeznaczone do wykorzystania w pracowniach informatycznych poszczególnych szkół.

   Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn.: Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

  Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. 

 • WARSZTATY PSZCZELARSKIE Z PASIEKĄ „BOŻA ISKIERKA”

  W dniu 10 marca 2020r. uczniów z klas IIIa,  IIIb i IIIc odwiedził pan Jakub z pasieki „Boża Iskierka” mieszczącej się w Męcinie Małej (woj. małopolskie). Warsztaty dostarczyły wielu informacji z życia pszczół oraz pracy pszczelarza dawniej i dziś. Pan Jakub w bardzo ciekawy, bajkowy sposób odkrył tajniki zbierania miodu, przedstawił sposoby porozumiewania się pszczół, rozmnażania się, wychowywania młodych pokoleń oraz metody wytwarzania miodu. Każdy uczestnik mógł skosztować miodu i pyłku kwiatowego.

  Z wonnych plastrów wosku ulepione zostały świece. Na zakończenie spotkania dzieci dostały książeczkę pt. „Fascynujący świat pszczół” i nóż do miodu, a jako potwierdzenie zdobytej wiedzy otrzymały certyfikaty uczestnictwa w warsztatach. 

  Klaudia Przepiórka - Pajka

 • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  1 marca obchodziliśmy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. W naszej szkole, na korytarzu koło sali historycznej oraz przy głównym wejściu umieszczona została okolicznościowa gazetka upamiętniająca bohaterów podziemia niepodległościowego walczących z komunistami tuż po zakończeniu II wojny. Natomiast 2 marca na jednej z lekcji klasy 7 i 8 wzięły udział w prelekcji przygotowanej przez uczniów klasy 8b pod kierunkiem p. Małgorzaty Cholewy. Przedstawiona prezentacja miała przybliżyć uczniom sylwetki najbardziej znanych z żołnierzy wyklętych jakimi byli między innymi Witold Pilecki "Druh", August Fieldorf "Nil", Danuta Siedzikówna "Inka", Zygmunt Szendzielarz "Łupaszka", Józef Kuraś "Ogień". Prezentacja wzbogacona była o patriotyczne piosenki i fragmenty filmów.

  Agnieszka Czernecka

 • Kolejne zajęcia językowe z Barrie Sinclair

  26 lutego 2020, uczniowie klasy 8c wzięli udział w zajęciach językowych z Barrie Sinclair, nauczycielem języka angielskiego, który na co dzień pracuje w szkole językowej McGregor w Myślenicach. Zarówno jego wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi jak również otwartość i radość z nauczania, sprawia że uczniowie z entuzjazmem podejmują wykonywanie każdego zadania.

   Głównym celem spotkania było rozwijanie umiejętności mówienia poprzez różnorodne ćwiczenia aktywizujące. Dla uczniów naszej szkoły były to kolejne zajęcia z obcokrajowcem, których efektem jest niewątpliwie większa otwartość młodzieży na komunikowanie się w języku angielskim. Stwarzanie im realnych sytuacji, w których ich rozmówca nie mówi w języku polskim stanowi dla nich zarówno wyzwanie jak i motywację do przełamywania swojej nieśmiałości. W konsekwencji, wzrasta ich pewność siebie oraz radość z nauki języka angielskiego.

   

  Barbara Matoga

 • PRELEKCJA DOTYCZĄCA SŁUCHU

  11.02.2020 roku, w naszej szkole odbyła się prelekcja połączona z warsztatami we wszystkich grupach wiekowych (klasy0-8). Wydarzenie było prowadzone przez firmę SŁUCHMED, która jest jedną z pierwszych firm w Polsce zajmującą się kompleksową obsługą pacjentów niedosłyszących. Firma została zaproszona w ramach projektu STREFA CISZY- realizowanego przez naszą szkołę od początku roku szkolnego. Projekt ma na celu stworzenie optymalnych warunków dla rozwoju naszych uczniów, w tym celu została podjęta próba wyrugowania zbędnego hałasu, oraz przyzwyczajenie do porozumiewania się w ciszy, a także zadbanie o dobrą atmosferę w kąciku ciszy. Uczniowie mogą tam poczytać, wyciszyć się, spokojnie pomyśleć i odstresować się po ciężkim dniu w szkole.

             Pani prowadząca w bardzo prosty i przystępny sposób przybliżyła uczniom budowę anatomiczną ucha, wytłumaczyła jak działają poszczególne narządy ucha w zetknięciu z fala dźwiękową, uczniowie na własne uszy mogli się przekonać, jaką pracę wykonuje ucho, aby odebrać dźwięk z otoczenia i przesłać impuls do mózgu.

              Uczniowie dowiedzieli się też, jak należy dbać o nasz aparat słuchowy, czego powinni się wystrzegać, a co pomaga w prawidłowym słyszeniu. Ochotnicy mierzyli natężenie dźwięków, m.in. mowy, oklasków, bębna za pomocą decybelomierza, okazało się, że szkodliwe dla naszego słuchu są już dźwięki powyżej 85 decybeli!

              Pani prowadząca mówiła również o zagrożeniach płynących ze słuchania zbyt głośnej muzyki, ciągłym przebywaniu w hałasie, nieprawidłowym używaniu słuchawek, wspominała ponadto, jak powinniśmy chronić nasz słuch przed urazami i uszkodzeniami. Mówiła, iż zaleca się, aby słuchać muzyki tylko przez godzinę dziennie dla higieny naszego aparatu słuchowego.

              Na koniec zapoznała uczniów z rozmaitymi urządzeniami służącymi do korekcji uszkodzonego słuchu, takimi jak: aparaty słuchowe, implanty ślimakowe. Uczniowie poznali również kilka słów specjalnego języka, który pomaga porozumiewać się z osobami niesłyszącymi, daje on możliwość przełożenia głosek na gesty i tak nauczyliśmy się kilku fonogestów, np.: dzień dobry, do widzenia, jeść, spać, dom, mama i tata :)

              Była to potrzebna lekcja, myślę, że większość z nas nie zdawała sobie sprawy z tego, jaki to cenny i misternie wykonany aparat.

              Dzięki niemu możemy nie tylko słyszeć, ale też rozwijać umiejętność mowy, czytania, pisania, a co za tym idzie dobrze funkcjonować w szkole, a także z powodzeniem komunikować się ze światem.

              Jedyne, co powinniśmy zrobić, to dbać o nasz słuch i słuch naszego otoczenia, tak by jak najdłużej służył nam oraz naszym bliskim i byśmy mogli się nim w pełni cieszyć przez długie, długie lata...

   

  Agnieszka Topa

  Beata Orzechowska

 • MODELE EDUKACYJNE

  Uczniowie klas 5 i 6 w ostatnim czasie wzięli udział zajęciach, na których prezentowane były modele edukacyjne. Prowadzący przedstawiając jak działają poszczególne modele przybliżył im zagadnienia z fizyki, mechaniki, logiki, a także historii. Niektóre z modeli były zbudowane na podstawie projektów Leonarda da Vinci. Uczniom bardzo podobały się zajęcia, zadawali dużo pytań, a na zakończenia sami mogli wypróbować niektóre z prezentowanych maszyn.

  Agnieszka Czernecka

 • Szkolenie profilaktyczne

  16.01.2020 roku, w naszej szkole odbyło się Szkolenie profilaktyczne przeprowadzone przez pana Marka Szczotkowskiego pt.: "Zagrożenia których nie zauważamy: e-papierosy, wyroby nikotynowe, napoje energetyczne, suplementy diety- jako wejście w świat środków psychoaktywnych”. Wzięło w nim udział 114 uczniów z klas 7-8, pięciu nauczycieli i wychowawców, dwóch pedagogów szkolnych, oraz pani w-ce Dyrektor Agnieszka Czernecka.

   Pan Marek zwrócił uwagę na rodzaje uzależnień: społeczne, fizyczne oraz psychiczne, a także emocjonalne. Szeroko omówił zagadnienie e-papierosów i nikotyny, obalił mity dotyczące e-papierosów, oparł się na faktach dostarczonych przez brytyjski instytut badań. Pan Marek przypomniał też że w Polsce obowiązuje całkowity zakaz używania nikotyny do 18 r.ż. !

  Zdobyta wiedza nie pozostawia żadnych wątpliwości co do szkodliwości e- papierosów: Nikotyna jest trucizną, która bardzo szybko uzależnia, 33 mg nikotyny to zabójcza dawka, która może spowodować poważne uszkodzenia w układzie nerwowym, a nawet śmierć. Zwrócił też uwagę na szkodliwość e-papierosów dla zdrowia:

  • Nikotyna negatywnie działa na wiele układów w organizmie człowieka, w tym na układ:
  • oddechowy–niewielkie dawki nikotyny powoduje również , że oddech człowieka staje się niespokojny, głębszy i szybszy
  • pokarmowy- stymuluje bowiem nerwy przywspółczulne, a tym samym sprawia, że wzrasta aktywność ruchowa jelit
  • krążenia –nawet niewielkie dawki nikotyny oddziałują także na układ krążenia; sprawiają, że wzrasta ciśnienie tętnicze krwi, a akcja serca przyspiesza, przyspieszając tempo bicia serca

  U młodzieży poniżej 18 r.ż. może powodować nieodwracalne skutki, a nawet śmierć: Zmęczenie, Brak energii, Uczucie oderwania od rzeczywistości, Myślotok, Wymioty, Biegunka, Zamroczenie pola widzenia, Halucynacje, Utrata przytomności, Drgawki  ŚMIERĆ!!!

  NA KONIEC PRELEKCJI APELOWAŁ, ABY PRZEMYŚLEĆ, POCZYTAĆ, ZASTANOWIĆ SIĘ, ZANIM SIĘGNIEMY PO TRUCIZNĘ, BOWIEM WSZYSTKIE WYROBY TYTONIOWE SĄ SZKODLIWE DLA ZDROWIA MŁODZIEŻY!!!

  PEDAGODZY SZKOLNI: BEATA ORZECHOWSKA, ELŻBIETA SZYBOWSKA

 • SPORTOWE FERIE 2020

  28.01.2020 wtorek

  9.00- 10.30    Klasy IV – V    (D. Bąk, Z. Widzisz)

  10.30 – 12.00 Klasy: VI, VII, VIII  (D. Bąk, Z. Widzisz)

   

  29.01.2020 środa

  9.00- 10.30  Klasy IV – V  (Z. Widzisz, P. Dziedzina)

  10.30 – 12.00  Klasy: VI, VII, VIII    (Z. Widzisz, P. Dziedzina)

   

  30.01.2020 czwartek

  9.00- 10.30  Klasy IV – V    (D. Bąk, P. Dziedzina)

  10.30 – 12.00  Klasy: VI, VII, VIII   (D. Bąk, P. Dziedzina)

   

  31.01.2020  piątek

  9.00- 10.30  Klasy IV – V    (D. Bąk, Z. Widzisz, P. Dziedzina)

  10.30 – 12.00   Klasy: VI, VII, VIII  (D. Bąk, Z. Widzisz, P. Dziedzina)

 • Koncert kolęd

  W niedzielę, dnia 19.01.2020r, odbył się XII Koncert Kolęd i Pastorałek w  wykonaniu Chóru Dziecięcego klas 0-3 z towarzyszeniem Zespołu Kameralnego Gminy Siepraw. W tym roku dochód z koncertu przeznaczamy na realizację projektu misyjnego „Szkoły budują szkołę” i w ten sposób przyczyniamy się do budowy szkoły na Madagaskarze. Część zebranej kwoty przekażemy także na rzecz Rady Rodziców, wspierając inicjatywę wyposażenia szkolnego patio.

  Wszystkim uczestnikom, pomocnikom oraz obecnym na koncercie gościom serdecznie dziękujemy za wsparcie. Do zobaczenia za rok.

  Agnieszka Wróbel

 • Wycieczka do Instytutu Fizyki Jądrowej

  14 stycznia uczniowie klas siódmych odwiedzili Instytut Fizyki Jądrowej PAN, w celu obejrzenia pokazów naukowych pt.: „Triki fizyki na bis.”

  Podczas pokazów świetnie się bawili, a przy okazji dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy m.in. dlaczego niektóre balony unoszą się w powietrzu a inne opadają, dlaczego piłka lewituje w strumieniu poruszającego się powietrza, co efekt Magnusa ma wspólnego ze strzelaniem goli, jak wepchnąć jajko do butelki o małym otworze, w jaki sposób można umieścić 4 jajka w czterech szklankach za pomocą jednego ruchu dłoni, jak zbudować most bez użycia gwoździ i kleju, co trzeba zrobić aby spowodować implozję butelki, co ciekawego jest w wahadle.

  Uczniowie z zaangażowaniem obserwowali występ prowadzących, jak również sami brali udział w pokazach odpowiadając na pytania oraz pomagając w przeprowadzaniu niektórych doświadczeń.

  Na zakończenie każdy otrzymał drobny upominek. Wszyscy wrócili zadowoleni😊

  Dorota Kurek

 • Warsztaty językowe z wolontariuszami EuroWeek

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  W dniach 14-15 stycznia 2020 uczniowie klas VI-VIII uczestniczyli w zajęciach języka angielskiego prowadzonych przez Gizem Bilgin z Turcji oraz Marvina Poncio Pop z Gwatemalii. Na co dzień są oni wolontariuszami pracującymi na obozach językowych EuroWeek.

  Uczniowie mieli możliwość obejrzeć i wysłuchać prezentacji na temat krajów naszych gości. Takie prezentacje zawsze wzbudzają duże zainteresowanie wśród dzieci, szczególnie gdy przedstawiana jest kultura i zwyczaje z  tak odległych krajów jak Gwatemala. Uczniowie mieli możliwość przymierzyć tradycyjny strój  z tego kraju jak również nauczyć się tradycyjnego tańca.

  Głównym celem warsztatów było rozwijanie umiejętności mówienia oraz motywowanie uczniów do nauki języka. Tak bezpośredni kontakt z obcokrajowcami daje uczniom nie tylko wiele radości, ale przede wszystkim pokazuje jak niezbędna jest znajomość języka angielskiego w porozumiewaniu się z ludźmi na całym świecie. Optymizm i pozytywna energia wolontariuszy sprawiała, że nasi uczniowie bardzo chętnie podejmowali przygotowane przez nich zadania. Bardzo miło było widzieć dzieci, którzy w trakcie przerw spontanicznie podejmowali rozmowę z Gizem i Marvinem.

  Takie spotkania pokazują jak ważne jest wykorzystywanie w nauczaniu metody „nauka poprzez zabawę”.  Zarówno ćwiczenia rozwijające płynność w mówieniu jak również te, których wymagały dużego skupienia dawały dzieciom dużo satysfakcji.

  Uczestniczenie w takich projektach wpływa nie tylko na rozwijanie umiejętności językowych, ale uczy też dzieci tolerancji wobec innych kultur i sprawia, że są oni bardziej świadomi jak otwarty jest dla nich świat ze znajomością języka angielskiego.

  Barbara Matoga

 • Jasełka 2019

  W  piątek  22 grudnia  w naszej szkole  był wyjątkowy, ponieważ cała społeczność szkolna miała okazję uczestniczyć w jasełkach przygotowanych przez klasę VI B pod kierunkiem katechety : Krzysztofa Kowalczyka.

                  Znacie zapewne opowieść o trzech Mędrcach Wschodu (zwanych też Trzema Królami), którzy zobaczywszy gwiazdę podążyli za nią do Betlejem, ażeby złożyć swe dary u stóp Dzieciątka Jezus.  A czy słyszeliście o Czwartym Mędrcu, który też poszedł śladem owej cudownej gwiazdy, lecz nie stanął wraz z braćmi przed obliczem Dzieciątka? Czy słyszeliście o jego wędrówkach i próbach, o jego niezmordowanych wieloletnich poszukiwaniach, o jego tęsknocie nieutulonej i o zwycięstwie, które przyszło w chwili ostatecznego zwątpienia?

                  Spektakl z okazji Świąt Bożego Narodzenia, oprócz tego, że wprowadzał w świąteczną atmosferę, poruszał ważne problemy religijne, etyczne i humanitarne. Tytułowy Czwarty Mędrzec Wschodu, Amiran , wraz z braćmi, wybiera się do Betlejem, by złożyć pokłon nowonarodzonemu Jezusowi. Jednak w drodze napotyka „przeszkody”, które utrudniają mu osiągnięcie celu: osoby chore , którym trzeba pomóc, bo bez lekarstwa nie przeżyją, Malfina , która nie ma za co kupić prezentu na urodziny swojej mamy.

                   „Czwarty Mędrzec Wschodu” to apokryficzna opowieść o poszukiwaniu wartości również we współczesnym świecie, o człowieku, który próbując realizować cel swojego życia, mimochodem czyni dobro, rozsiewa miłosierdzie i żyje dla innych. To pouczająca historia o miłości do ludzi, o empatii, wrażliwości i otwarciu się na potrzeby drugiego człowieka. To historia, która powinna łączyć ludzi, zwłaszcza przed świętami, kiedy stajemy się lepsi, bardziej wyrozumiali, skłonni do zapominania o wyrządzonym nam złu i przebaczania. Bo na tym polega „magia” Świąt Bożego Narodzenia.

  Krzysztof Kowalczyk

   

 • Sukces naszych uczniów

  Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami wojewódzkiego konkursu plastycznego pt. Dbamy o nasze miasto-walczymy ze smogiem. Stworzyli ciekawe prace ukazujące maszynę do pochłaniania smogu. Gala konkursowa odbyła się 12 grudnia, w krakowskim szpitalu im. Jana Pawła. Pierwsze miejsce powędrowało do Martyny Firek. Drugie miejsce ex aequo otrzymali  Aleksander Fitak i Nadia Suder.Wyróżnienia były dla Zuzi Kozioł, Oliwii Kraus, Oliwiera Matogi oraz Szymona Dudka. Cieszy fakt, że jak mówili organizatorzy, prace laureatów zostały wyłonione z kilkuset innych prac przesłanych na konkurs. Gratulujemy naszym uczniom zajęcia tak wysokich miejsc, w konkursie województwa małopolskiego.

  Małgorzata Bzowska

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im.T.Kościuszki w Sieprawiu
  Szkoła Podstawowa im.T.Kościuszki w Sieprawiu, 32- 447 Siepraw, ul. ks. J. Przytockiego 10
 • 12 274 63 46

Galeria zdjęć