• Podsumowanie działalności Samorządu Uczniowskiego

• PODSUMOWANIE DZIAŁALNOŚCI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W październiku 2022 roku odbyły się wyboru do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2022/2023, którego przewodniczącym został Sebastian Gorczyca. Następnie został opracowany i konsekwentnie realizowany kalendarz wydarzeń, imprez, dni tematycznych tj.:

• Dzień Postaci Fikcyjnych
            • Dyskoteka Andrzejkowa
            • Dzień w Czapce Mikołajkowej
            • Dzień Piżamy
            • Dzień Wesołego Kapcia
            • Dzień Dziwnej Fryzury
            • Dzień Koloru Niebieskiego
            • Poczta Walentynkowa
            • 100 Dni do Wakacji
            • Dzień Kobiet- Dzień Koloru Białego
            • Dzień bez Plecaka
            • Dzień Postaci Historycznych
            • Dzień Książki- kiermasz
            • Dzień Szeptu
            • Wieczór Filmowy

Uczniowie chętnie brali udział w licznych wydarzeniach. Wykazywali się zaangażowaniem, pomysłowością swoich przebrań na okolicznościowych akcjach. Ponadto SU we współpracy z kołem Wolontariatu wspierał Fundację Pomóż i Ty poprzez sprzedaż cegiełek, brał udział w akcji „Góra Grosza”, pomagał w organizacji i realizacji ww. wydarzeń.

Podsumowanie Akcji:

„Góra Grosza”:

I miejsce. klasa 8b- 182,21 zł,

II miejsce: 1c- 150,59 zł

III miejsce: 6b- 100,26 zł

Konkurs gazetek szkolnych klas 4-8:

I miejsce-  4a

II miejsce- 5b

III miejsce- 6b

Najliczniej przebraną klasą w Dniu Postaci Historycznych była 5a

Serdecznie dziękujemy nauczycielom i uczniom biorącym udział w licznych akcjach i wydarzeniach, a w szczególności:

- klasie 7 za pomoc w segregowaniu monet z Góry Grosza,

- klasie 3b za pomoc w przygotowaniu upominków na koniec roku,

- grupie 0a „Pingwinki” za  aktywny udział we wszystkich akcjach SU,

- przedstawicielom SU za szczególny wkład w pracę Samorządu: Nikoli Wojtaczce z klasy 5a, Oldze Krausiewicz z klasy 6b, Annie Bieleckiej z klasy 6b, Marcelemu Szczygłowi z klasy 7, Franciszkowi Zakrzewskiemu z klasy 7.

Działalność w Samorządzie Uczniowskim daje możliwość wykazania inicjatywy w bezinteresownym działaniu na rzecz szkoły i środowiska, przygotowuje uczniów do świadomego i odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu społecznym, integruje, buduje poczucie własnej wartości, sprawczości, kształtuje samodzielne i świadome kierowanie swoim postępowaniem.

Opiekunowie SU: Aleksandra Woźniczka, Ewelina Wyka, Joanna Pustelnik

• Małopolska Tarcza Humanitarna

• W ramach  projektu pn. Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy – Pakiet Edukacyjny - dofinansowaniem została objęta Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Sieprawiu.

Działania objęte projektem miały charakter integracyjny. Dzieci z Polski i Ukrainy poznały swoje kraje, obyczaje, wirtualnie zwiedziły znane, ciekawe miejsca.

Wielowymiarowe wsparcie objęło zakup profesjonalnego projektora multimedialnego służącego do pokazów choreograficznych, pokazów filmowych oraz spacerów wirtualnych po muzeach, instytucjach, zabytkach, itp.

Uczniowie wzięli udział w  zajęciach tanecznych z choreografem, jak również zajęciach plastycznych.

Na zakończenie projektu zaplanowano pokaz tańca oraz wystawę prac plastycznych.

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19