• Świąteczny wyjazd klas piątych

• W ostatnim, grudniowym tygodniu nauki uczniowie klas 5a i 5b wybrali się na mikołajkowo - świąteczną wycieczkę do Krakowskiej Manufaktury Czekolady, na ul. Gołębią w Krakowie. Dzieci brały udział w warsztatach podczas, których własnoręcznie wykonywały pomadki z czekolady, a następnie je ozdabiały. Gotowe pralinki zapakowane w ozdobne pudełeczka piatoklasiści zabrali ze sobą do domu. Zajęcia dostarczyły dzieciom wiele emocji, każdy z przejęciem tworzył własne czekoladki, mogąc przy okazji skosztować płynnej czekolady i innych smakołyków. Po warsztatach udaliśmy się na jarmark bożonarodzeniowy na Krakowski Rynek, gdzie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia pod wielką choinką.

• Święta

• Z okazji Bożego Narodzenia składamy serdeczne życzenia.

Niech te Święta będą dla Państwa czasem spokoju, radości i życzliwości.

Niech Wam towarzyszy ciepło bliskich serc oraz atmosfera magicznych Świąt.

Życzymy pomyślności w nadchodzącym roku, spełnienia marzeń oraz

wielu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

Niech Nowy Rok będzie dla Państwa czasem nowych możliwości

i pełnych inspiracji dni.

Nauczyciele i Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Sieprawiu.

• W Bajce pana Kleksa w Katowicach

• 18.11.2023r uczniowie klas czwartych podczas wizyty w Bajce pana Kleksa w Katowicach  przeżyli niezapomnianą przygodę. Odkrywali tajemnice i poszukiwali zaginionych przedmiotów   w różnych zakamarkach tego niezwykłego miejsca.

Dzieciom towarzyszył pomocnik pana Kleksa -  animator stylizowany na postać Adasia lub Agnieszki. W trakcie zwiedzania dzieci miedzy innym: leczyły chore sprzęty,  uczestniczyły w kleksografii, uczyły się wiązania prostych węzłów, odkrywały sekrety Pana Kleksa ukryte w szufladach,  śpiewały piosenki z Akademii pana Kleksa, eksperymentowały podczas  warsztatów  chemicznych. Zgłębiały tajemnicę kosmosu oraz świat podwodnych głębin. Na dzieci czekały również liczne zjeżdżalnie, tory przeszkód, ścianki spinaczkowe, batyskaf, interaktywna rafa koralowa, kosmiczna kapsuła i wiele innych atrakcji. Na koniec św. Mikołaj wręczył uczniom skromne upominki.

Pobyt w Bajce uczył współpracy i spostrzegawczości. Rozwijał wyobraźnię. Pogłębiał wiedzę. Uwrażliwiał na piękno przyrody. Był to z pewnością bardzo kreatywnie spędzony czas.

Jolanta Bujas

• MALI PROGRAMIŚCI

• Od października dzieci z zerówki intensywnie uczą się kodować a także programować. Pomaga im w tym tablica interaktywna na której rozwiązywaliśmy zadania z kalendarza adwentowego. Między innymi  ćwiczyliśmy symetrię, układaliśmy Mikołaja za pomocą kodu, przeliczaliśmy prezenty w worku św. Mikołaja, układaliśmy bałwanki od najmniejszego do najmniejszego, układaliśmy świąteczne sudoku.

Dzięki dofinansowaniu sponsorów oraz rodziców szkoła wzbogaciła się również o cztery nowe Ozoboty – roboty edukacyjne wykorzystywane na zajęciach kreatywnych z programowania.

Z pomocą Ozobota  dzieci  wyruszyły w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Za pomocą kolorowych kodów dzieci programują zadania, które wykonuje robot. Okazuje się, że dzieci bardzo polubiły zajęcia z Ozobotem a programowanie zaczyna im sprawiać dużą frajdę.

Sprawdziły jak zachowuje się robot, gdy ułożą dla niego trasę z drewnianych puzzli a jak gdy sami ją narysują.  Wiedzą już także, że linia dla Ozobota musi być precyzyjnej grubości a kod dokładnie namalowany. Zauważyły również, że robot jadąc kolorową linią zmienia kolory.

A co się dzieje, gdy robot nie chce jechać po wyznaczonej trasie?  To znak, że może trzeba go skalibrować albo dokładniej narysować trasę.

Zresztą sami zobaczcie.

Dominika Muniak