• Turniej szachowy

• W sobotę 18 listopada 2023r. w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sieprawiu na sali gimnastycznej odbył się Szkolny Turniej Szachowy. Wzięło w nim udział 35 uczniów z klas 1-7 oraz absolwent naszej szkoły.

Rozpoczęcie turnieju nastąpiło zgodnie z harmonogramem o godzinie 11:00. Zawodnicy zajęli miejsca i rozpoczęli pierwszą z pięciu rund. Nad grą zgodną z przepisami szachowymi i rywalizacją w duchu fair play czuwało dwóch sędziów: pan Fabian Stanach oraz pan Marcin Maniecki. Uczniowie rywalizowali w trzech grupach: początkującej, średnio zaawansowanej i zaawansowanej. W czasie trwania turnieju panowała atmosfera zdrowej sportowej rywalizacji, nie brakowało także uśmiechów na twarzach zawodników. Po rozegraniu wszystkich partii nastąpiło ogłoszenie zwycięzców oraz wręczenie nagród oraz pamiątkowych medali.

A oto nasi zwycięzcy:

W grupie początkującej:

Miejsce I - Filip Woś (klasa 1a)

Miejsce II - Teodor Baran (klasa 1a)

Miejsce III - Wiktor Mąsior (klasa 3b)

W grupie średnio zaawansowanej:

Miejsce I - Dominik Kwinta (klasa 5b)

Miejsce II - Wiktor Oleksiewicz (klasa 3b)

Miejsce III - Aleksandra Woś (klasa 4a)

W grupie zaawansowanej:

Miejsce I - Artur Kurowski (klasa 6b)

Miejsce II - Jan Bobek (absolwent)

Miejsce III - Oliwier Kaczmarek (klasa 7b)

Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy i jednocześnie zapraszamy na kolejne rozgrywki.

Składamy serdeczne podziękowania:

Panu Dyrektorowi Tomaszowi Kurkowi za sponsorowanie nagród dla zwycięzców oraz słodkiego poczęstunku dla wszystkich zawodników;

Panu Marcinowi Manieckiemu za użyczenie zestawów szachowych i zegarów oraz sędziowanie podczas turnieju;

Panu Fabianowi Stanachowi za sędziowanie i czuwanie nad prawidłowym przebiegiem konkursu.

Organizator: Aleksandra Woźniczka

• Dzień pluszowego misia

• W ostatni piątek listopada Samorząd Uczniowski zorganizował akcję w związku z Dniem pluszowego misia. Uczniowie przyszli do szkoły ze swoimi ulubionymi pluszakami. Każdy kto miał ze sobą masotkę był zwolniony z niezapowiedzianego odpytywania na lekcji:)

• Święto Niepodległości - uroczystość

• W tym roku głównym organizatorem gminnych obchodów Święta Niepodległości była nasza szkoła. Udało się zaangażować całą społeczność szkolna, wszyskie dzieci, nauczycieli, wielu rodziców, a także naszych absolwentów. Koordynatorem całego przedsięwzięcia oraz autorem scenariusza uroczystości była nauczycielka muzyki, pani Ewa Kapelska - Słysz. Przępiękny program artystyczny, chóralny śpiew naszych uczniów, występy solistów, układy taneczne, a szczególnie kończący cały występ polonez były wielokrotnie nagradzane gromkimi brawami przez licznie zgromadzoną publiczność.

Składamy serdeczne podziekowania wszystkim, którzy przez wiele tygodni pracowali nad przygotowaniem uroczystości.

• Święto Niepodległości - konkurs

• Z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole został zorganizowany konkurs na kartkę z życzeniami dla Polski. Spłynęło ponad 200 prac w wykonaniu dzieci z klas 1-8. Spośród najładniejszych, nauczyciele drogą głosowania wybrali 6, które zostały wyróżnione nagrodami rzeczowymi.

kategoria klas 1-3:

I miejsce - Dawid Zakrzewski z klasy 1a

II miejsce - Dawid Czernecki z klasy 2a

III miejsce - Agata Pietrzyk z klasy 1a

kategoria klas 4-8:

I miejsce - Wiktoria Kantor z klasy 5a

II miejsce - Aurelia Nowak z klasy 5a

III miejsce - Nikodem Michalik z klasy 7c

Wszystkim uczestnikom dziękuję za zaangażowanie i wkład pracy.

organizator konkursu

• Szatnia w nowej odsłonie

• Dobiegły końca prace związane z aranżacją plastyczną jednej ze ścian naszej szatni z inicjatywy nauczycielki plastyki pani Aleksandry Maciaszek. Dzięki wytrwałej pracy naszych uczniów: Anatolii Ustyshyna, Patrycji Kantor, Olgi Krausiewicz, Igi Gazduły, Leny Woś oraz Mileny Matogi ściana w szatni zyskała blask poprzez barwne figury zdobiące jej powierzchnię.

Aleksandra Maciaszek

• SIEPRAW POMAGA

• Dobiegła końca akcja zbierania pościeli i prześcieradeł  w naszej szkole. Dzięki zaangażowaniu uczniów oraz ich rodziców udało się pozyskać bardzo duże ilości materiałów, które posłużą do szycia jednorazowej bielizny dla ukraińskich żołnierzy walczących w obronie swojej ojczyzny. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania.

Aleksandra Maciaszek i załoga Szkolnego Wolontariatu