• Wycieczka do Niepołomic

• Już po raz drugi miłośnicy historii wybrali się na imprezę historyczno - militarną "Pola Chwały" do Niepołomic. Piękna, słoneczna sobota (24 września) tylko zachęcała do aktywności w terenie. Tym razem pojechało 64 uczniów z klas 6, 7 i 8. Tematem przewodnim tegorocznych "Pól Chwały" był Antyk, starożytna Grecja i Rzym. Ale oprócz grup rekonstrukcyjnych reprezentujących starożytność mogliśmy zobaczyć przedstawicieli wszystkich epok. Byli tu między innymi średniowieczni wojowie Bolesława Chrobrego, siedemnastowieczni muszkieterowie, kosynierzy i strzelcy z powstania styczniowego, osiemnastowieczni Indianie Ameryki Północnej, żołnierze z I i II wojny światowej, funckjonariusze MO i ZOMO czy współcześni komandosi. Impreza co roku cieszy się ogromnym zaiteresowanie, naszym uczniom też bardzo się podobała. Największe wrażenie zrobił pokaz uzbrojenia i sprawności bojowej legionistów rzymskich, który odbył się na położonym pod zamkiem parkurze. Mam nadzieję, że wycieczka na "Pola Chwały" była dla uczniów świetną lekcją żywej historii, którą na długo zapamiętają.