• Wiadomości ogólne

• Informacje ogólne o naszej szkole.

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Sieprawiu usytuowana jest w centrum naszej pięknej miejscowości, w pobliżu Sanktuarium Błogosławionej Anieli Salawy.

Szkoła jest wyposażona w niezbędne pomoce dydaktyczne oraz estetyczny i ergonomiczny sprzęt. W placówce znajdują się dwie pracownie komputerowe z nowoczesnym wyposażeniem i dostępem do Internetu.

Do placówki uczęszczają także dzieci pięcio i sześcioletnie. Dla uczniów oddziałów zerowych, mających problemy z prawidłową wymową,  prowadzone są zajęcia logopedyczne, często w konsultacjach biorą udział także rodzice. Inne problemy rozwojowe i wychowawcze  są rozwiązywane we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Dobczycach.

Od klasy pierwszej prowadzona jest obowiązkowa nauka języka angielskiego, a dzieci z wadami postawy objęte są gimnastyką korekcyjną. Ponadto uczniowie klas czwartych, w ramach zajęć wychowania fizycznego mogą rozwijać swoje umiejętności taneczne.

Szkoła inicjuje wiele akcji oraz uczestniczy w projektach zewnętrznych podejmowanych na rzecz  regionu i środowiska lokalnego. Jednym z największych przedsięwzięć, w którym uczestniczyła cała społeczność szkolna była realizacja projektu "Sieprawskie kapliczki" (Kapliczki.doc , Sieprawskie_kapliczki.doc).

Biblioteka szkolna posiada księgozbiór główny obejmujący 12 953 woluminy (stan na 31 grudnia 2007 r.) oraz księgozbiór specjalny: płyty DVD, kasety wideo i inne. Funkcjonują w niej również stanowiska Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej.  (www.bibliotekasiepraw.za.pl).