• PDMD - adopcja na odległość

• PDMD – PAPIESKIE DZIEŁO MISYJNE DZIECI

Sytuacja milionów dzieci we współczesnym świecie jest bardzo trudna. Wiele z nich cierpi głód, choroby, doznaje różnego rodzaju przemocy, nie ma dostępu do nauki. W niektórych regionach świata dzieci często zmuszane są do ciężkiej, niewolniczej pracy. Nie są to jednak problemy tylko dzisiejszego świata. Już w 1843 roku francuski biskup Karol de Forbin Janson założył Dzieło Świętego Dziecięctwa. Dziś nosi ono nazwę Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci. Jego celem jest pomoc dzieci chrześcijańskich swoim rówieśnikom nie znającym jeszcze Pana Jezusa, przede wszystkim przez modlitwę, wyrzeczenia i systematyczną ofiarę.

Jedną z możliwych form pomocy jest – ADOPCJA MIŁOŚCI: Podaruj serce dzieciom świata. Poprzez Adopcję Miłości pomagamy dzieciom w edukacji, utrzymaniu i dożywianiu dzieci z najuboższych części świata. Włączając się do programu, obejmujemy opieką dzieci z danego kraju, a przez modlitwę i pomoc finansową, wspieramy ich rozwój oraz dajemy nadzieję lepszego życia.

Działające w naszej szkole: KOŁO MISYJNE było inicjatorem przyłączenia się do programu. Od września 2005 r opiekujemy się chłopcem z Afryki. Nasza pomoc polega na comiesięcznym finansowaniu (50 zł.), kształcenia. Dzieci bardzo chętnie składają swoje ofiary na ten cel. Ofiary  są przekazywane na specjalne konto. Są one przeznaczane na podręczniki, przybory szkolne, zakup butów, mundurka szkolnego oraz wyżywienie.

Chłopiec którym się opiekujemy to Turay Suleiman - GABRIEL. Pochodzi z Sierra Leone. Jest to nieduży kraj w Zachodniej Afryce, w którym niedawno temu zakończyła się wojna domowa. Aktualnie w kraju panuje pokój, jednak ogromna bieda i brak podstawowych rzeczy np. prądu, bieżącej wody powodują nadal bardzo ciężkie warunki życia.

Suleiman uczęszcza do drugiej klasy Gimnazjum im. Św. Augustyna w Lungi. Chłopiec ma siedmioro rodzeństwa, on jest czwartym dzieckiem chodzącym do szkoły. Jego rodzice mają trudną sytuację materialną. Gabriel mieszka razem z mamą, gdyż ojciec wyjechał zdobyć wykształcenie. Gabriel bardzo dziękuje wszystkim dzieciom naszej szkoły za wsparcie finansowe, gdyż jest to dla niego szansa zdobycia wykształcenia.

Dzięki temu programowi dzieci od najmłodszych lat uczą się wrażliwości i dzielenia się pomocą z potrzebującymi oraz spełniają nadzieję Ojca Świętego Jana Pawła II, aby wszędzie upowszechniała się dobroczynna działalność Dzieła Misyjnego Dzieci.