• informacje

20.05-24.05.2024

REKRUTACJA NA WYJAZD DO Hiszpanii

ogłoszenie / informacja / rekrutacja / wymagane dokumenty

Rekrutacja na udział w projekcie „Otwarci na mobilność, otwarci na Europę”, -projekt nr 2023-1-PL01-KA122-SCH-000141510  w Hiszpanii:

Rozpoczynamy proces rekrutacji do projektu  „Otwarci na mobilność, otwarci na Europę”,  który jest realizowany przez  Szkołę Podstawową w Sieprawiu w ramach  Projektu Erasmus nr: 2023-1-PL01-KA122-SCH-000141510 w sektorze:  Wzrost poziomu kompetencji językowych oraz interkulturowych.

Mobilność:

Projekt przewiduje realizację mobilności zagranicznych realizowanych w okresie: 20-24 maja 2024 (+ dni podróży).

Termin przyjmowania zgłoszeń: od 15.01.2024r. – do 09.02.2024r.

Miejsce składania dokumentów:

• sekretariat Szkoły Podstawowej w Sieprawiu  – dokumenty należy składać do Pani Agnieszki Madej.

CELE PROJEKTU:

Celem głównym projektu jest umiędzynarodowienie programu kształcenia w Szkole Podstawowej w Sieprawiu , poprzez zapewnienie 10 uczniom kompleksowego  wsparcia w zakresie przygotowania i udziału w zagranicznym projekcie.

Cele szczegółowe:

1. Poszerzenie kompetencji językowych z języka angielskiego.

2. Przełamanie bariery językowej poprzez kontakt z native speakers.

3. Poznania odmiennych systemów nauczania i uczenia się.

4. Poszerzenie umiejętności interpersonalnych.

5. Nabycie kompetencji kluczowych w zakresie pracy z narzędziami TIK.

6. Pobudzenie motywacji do samorozwoju i dalszej edukacji.

7. Poszerzenie horyzontów kulturowych.

8. Przełamanie stereotypowego postrzegania osób o odmiennym pochodzeniu i stylu życia.

9. Wzrostu samoświadomości edukacyjnej.

10. Rozwijanie  wiedzy w zakresie ekologii i zrównoważonego rozwoju; udział w warsztatach zero waste.

ZASADY i KRYTERIA REKRUTACJI:

Rekrutacja do projektu zostanie przeprowadzona w terminie 15.01.202409.02.2024 dla uczniów kształcących się w roku szkolnym 2023/2024 w Szkole Podstawowej w Sieprawiu w klasach VII – VIII.  Rekrutacja do projektu uwzględniać będzie zasady równych szans, w tym zasadę niedyskryminacji oraz wyrównywania szans.

W ramach projektu wsparciem objętych będzie 10 uczniów kształcących się w roku szkolnym 2023/2024 w Organizacji wysyłającej w klasach VII-VIII.

Do udziału w Projekcie zostaną oni zakwalifikowani na podstawie procesu rekrutacyjnego, przeprowadzonego przez Komisję Rekrutacyjną (zwaną dalej Komisją), w skład której wejdą przedstawiciele Organizacji wysyłającej.

Możliwość udziału w projekcie będzie uzależniona od spełnienia  kryteriów opisanych w regulaminie.

UWAGA:

1. Przeczytać uważnie regulamin
          2. Wypełnić formularz zgłoszenia ucznia  –  należy go wydrukować i wypełnić drukowanymi literami w miejscach do wypełnienia przez ucznia/rodzica,  czytelnie podpisać bez skreśleń i poprawek.
          3. Złożyć w terminie w szkole.
          4. Dokumenty wydrukowane i wypełnione niezgodnie z w/w wytycznymi lub złożone po terminie nie będą przyjmowane.

ZAKRES wsparcia dla uczestnika projektu:

Kursy przygotowujące do mobilności:

1. Obszar wdrożenia językowego z zakresu języka angielskiego  oraz języka hiszpańskiego  podstawowego , prowadzone przez wykwalifikowanych lektorów;
            2. Obszar przygotowania psychologiczno – pedagogicznego;
            3. Obszar przygotowania kulturowego, obejmującego zapoznanie z hiszpańską kulturą, historią, ideą wielokulturowości, współpracy międzynarodowej, tolerancji i zrozumienia międzykulturowego;
            4. Obszar przygotowania organizacyjnego dot. kwestii formalno-organizacyjnych przed wyjazdem;

Uczniowie wezmą także udział w elementach programu edukacyjno-kulturowego w ramach zorganizowanych form czasu wolnego (wycieczki, wizyty, aktywności kulturowe w czasie wolnym ).

Certyfikacja i walidacja efektów uczenia się, w ramach których osiągnięte przez uczniów kompetencje i kwalifikacje zostaną potwierdzone międzynarodowymi certyfikatami.

Szkoła Podstawowa w Sieprawiu  realizuje projekt  Erasmus + nr:  2023-1-PL01-KA122-SCH-000141510 w sektorze: Wzrost poziomu kompetencji językowych oraz międzykulturowych .