• Wycieczka uczniów klas czwartych do Krakowa


          • 19.03.2024 r. o godzinie 7:20 klasy czwarte zebrały się w Szkole Podstawowej w Sieprawiu. Następnie o godzinie 7:30 wyruszyliśmy do Krakowa, by obejrzeć spektakl pt. „Ronja, córka zbójnika” w Teatrze Groteska. Gdy dotarliśmy na miejsce, każdy z nas oddał kurtki do szatni a następnie mieliśmy chwilkę na posiłek przed spektaklem. W końcu nadszedł czas, aby pójść zająć miejsca na widowni. Nasze miejsca znajdowały się na balkonie.
            Wreszcie zaczęło się przedstawienie. Na scenie znajdowały się cztery stoły, które pełniły funkcje zamku. Grało wielu aktorów, którzy moim zdaniem byli dobrze przygotowani do swych ról. Muzyka była bardzo charakterystyczna a taniec aktorów przykuwał uwagę widzów.              

            Po spektaklu wyszliśmy z teatru, nasze klasy się rozdzieliły.
            Moja klasa wraz z opiekunami udała się na spacer po Krakowie. Na początku poszliśmy na planty. Następnie zatrzymaliśmy się przy murach obronnych i Barbakanie, gdzie pani opowiadała nam historię tych budowli. Tu także zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Z kolei przeszliśmy przez Bramę Floriańską i odwiedziliśmy restaurację McDonald’s, tam każdy z nas zamówił sobie to, na co miał ochotę. Potem skierowaliśmy swoje kroki na płytę rynku, gdzie obejrzeliśmy kościół Mariacki. Byliśmy także obok Sukiennic. Niektórzy z nas zakupili sobie pamiątki. Następnie poszliśmy pod okno papieskie i weszliśmy do kościoła św. Franciszka z Asyżu, gdzie widzieliśmy piękny witraż „Stań się” zaprojektowany przez Stanisława Wyspiańskiego oraz kopię Całunu Turyńskiego
            i grób bł. sieprawianki, Anieli Salawy.
            Zwiedzanie zakończyliśmy przed godziną 14:00 i udaliśmy się do autobusu. Zadowoleni, lecz trochę zmęczeni wróciliśmy do szkoły o godzinie 14:30.
            To był naprawdę wspaniały dzień. Spektakl był oryginalny i emocjonujący. Bardzo mi się podobał. Według mnie wycieczka po Krakowie była bardzo niecodzienna i interesująca, ponieważ mogłam dowiedzieć się wielu nowych informacji na temat budowli Krakowa. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś uda nam się to powtórzyć.

            Milena Magier

            W dniu 19 marca 2024 roku uczniowie klas 4 wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Głównym celem wycieczki było obejrzenie spektaklu pt. ,,Ronja córka zbójnika” w Teatrze Groteska. Spektakl pt. ,,Ronja, córka zbójnika” to opowieść o przyjaźni i miłości, która pomaga przetrwać trudne chwile i doprowadza do pojednania zwaśnionych rodów. Scenografia w spektaklu była bardzo pomysłowa, ponieważ wykorzystano w niej drewniane stoły do budowania różnych konstrukcji. Aktorzy używali lin do przemieszczania się. Aktorzy głośno i wyraźnie mówili swoje role.

            Po spektaklu spacerowaliśmy z klasą plantami, dowiedzieliśmy się, że powstały w miejscu rowów i murów obronnych. Potem przeszliśmy przez Bramę Floriańską, za którą znajdował się McDonald`s. Kiedy weszliśmy do McDonalda, każdy mógł sobie zamówić to, na co miał ochotę.

            Po wizycie w McDonaldzie byliśmy na Rynku Głównym, gdzie widzieliśmy kościół Mariacki i Sukiennice.

            Następnie udaliśmy się przed okno papieskie, z którego papież Jan Paweł II błogosławił wiernych podczas swych podróży do Polski. Weszliśmy do bazyliki pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu. W bazylice widzieliśmy grób bł. Anieli Salawy, kopię Całunu Turyńskiego oraz witraż ,,Stań się” Stanisława Wyspiańskiego.

            Po zwiedzeniu bazyliki wybraliśmy się w drogę powrotną do Sieprawia.

            Wycieczka do Krakowa podobała mi się. Według mnie najciekawszym punktem wycieczki, oprócz spektaklu w teatrze, było zobaczenie witrażu w bazylice, który był piękny, kolorowy i dlatego wywarł na mnie wrażenie.

            Ksawery Sakłak

          • Dzień Bezpiecznego Internetu

          • Szkolna Akcja Profilaktyczno - Edukacyjna#dbi2024      

            Od 6 lutego do 22 marca 2024 roku uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły dołączyli do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Dzień ten został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i jest świętowany na całym świecie. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.Głównym celem tego święta jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa on-line oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.            Nasza Szkolna Akcja Profilaktyczno - Edukacyjna znalazła się wśród licznych lokalnych inicjatyw DBI z całej Polski. W ramach akcji uczniowie klas I - VIII na lekcjach z wychowawcą oraz zajęciach komputerowych utrwalali najważniejsze zasady obowiązujące w sieci, ale także skupili się na zagrożeniach, przyjrzeli się bliżej zjawisku cyberprzemocy i wspólnie zastanawiali się, jak można jej zapobiegać. Na zajęciach nauczyciele korzystali m.in. z bogatej bazy materiałów edukacyjnych ze strony www.saferinternet.pl.        Mając na uwadze zwiększenie świadomości i wiedzy uczniów na temat zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu, szczególnie w mediach społecznościowych                     oraz w dostępnych aplikacjach na telefony komórkowe, został zorganizowany Szkolny Konkurs na najładniejszą gazetkę dotyczącą DBI dla uczniów klas IV - VIII. Nagrodą był „Bon na niepytanie”, który otrzymały trzy klasy: 4a, 6b i 7c. Dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie i gratulujemy zwycięzcom.      Ponadto na szkolnym korytarzu zorganizowano kąciki informacyjno - edukacyjne dla rodziców i uczniów oraz przygotowano gazetki tematyczne. Wybrani nauczyciele uczestniczyli w specjalnych webinariach Polskiego Centrum Safer Internet przygotowanych z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Ich celem była prezentacja konkretnych narzędzi i tematów, które mogą być wykorzystane do edukacji o bezpieczeństwie w sieci.           4 marca 2024 roku został zorganizowany happening. Zaangażowani uczniowie z klas siódmych przygotowali artystyczny przekaz ukazujący postawę negującą cyberprzemoc, hejt, oszustwa, uzależnienia i inne zagrożenia w sieci. Przeszli w korowodzie szkolnymi korytarzami demonstrując przygotowane na lekcji plastyki z Panią Aleksandrą Maciaszek litery, tworzące hasło: „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Na koniec zostały rozdane opracowane ulotki i materiały edukacyjne. W ramach podsumowania przygotowano informację na szkolną stronę internetową oraz fotorelację.

                        Serdecznie dziękuję wszystkim za włączenie się do akcji.

             

                                                                                                                                     Karolina Topa

          • „Trzymaj formę!”- spotkanie z dietetykiem

          • Spotkanie z panią Moniką Dziadkowiec- dietetykiem, psychodietetykiem  to kolejna inicjatywa zorganizowana w naszej szkole w ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj formę!”

            Pani Monika na co dzień współpracuje z młodzieżą oraz osobami dorosłymi dostosowując indywidualnie plany żywieniowe. Podczas spotkania z uczniami dzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym.

            Uczestnikom wykładu została przybliżona w szczególności problematyka otyłości. Wskazane zostały jej przyczyny, konsekwencje oraz sposoby jej leczenia i zapobiegania.

            Joanna Pustelnik

          • Gminny Konkurs Recytatorski

          •  8 marca 2024r. w bibliotece szkolnej odbył się szkolny etap Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Uczniowie klas 4-6 recytowali wiersze K. I. Gałczyńskiego i fragmenty lektury pt. „Mikołajek”, a uczniowie klas 7-8 poezje K. Wierzyńskiego.

            Wyniki:

            klasy 4-6

            I miejsce : Anna Żądło – 6b

            II miejsce : Piotr Topa – 4b

            III miejsce Piotr Leśniak -5a

            klasy 7-8

            I miejsce : Emilia Sanowska -8

            II miejsce: Amelia Mąsior -7c

            III miejsce: Milena Sułowska -8

             

            Jury przyznało także 3 wyróżnienia:

            Iga Gazduła – 4a

            Anastazja Sołtys- 5a

            Maciej Woś -6b

             

               Sukcesem zakończył się występ uczniów w Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbył się 14. 03. 2024r. 

             

            W kategorii klas 4-6 :

            II miejsce:Piotr Leśniak klasa 5a

            Proza

            I miejsce: Paulina Klimas klasa 6b

            III miejsce :Aleksandra Tylek klasa 4b

            W kategorii klas 7-8:

            I miejsce: Milena Sułowska klasa 8

            II miejsce: Weronika Knet klasa 8

            III miejsce: Amelia Mąsior klasa 7a

            wyróżnienie: Gabriela Gołąb klasa7a

             

                    Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, zwycięzcom  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                                   Urszula Motyka

          • Lekcja żywej historii

          • W piątek, 8 marca gościliśmy w szkole Agencję Widowisk Historycznych "Arkona"" z Torunia. Przyjechali do nas z lekcją żywej historii dotyczącą Polski pierwszych Piastów. Uczniowie mogli sie dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy na temat naszych przodków. Miedzy innymi jak dawniej ludzie się ubierali, jakie mieli zajecia, jaką bronią sie posługiwali. Mogli zobaczyć pojedynek średniowiecznych wojów na miecze. Niektórzy własnoręcznie się przekonali, że noszone przez wojów kolczugi nie należały do najlżejszych, gdyż nie byli w stanie podnieść jej jedną ręką. Lekcja została przeprowadzona w ciekawy i bardzo humorystyczny sposób. Na zakończenie, ci którzy uważnie słuchali mieli szansę zdobyć, na żywo wybity, denar Bolesława Chrobrego za poprawnie udzieloną odpowiedź.

            Mam nadzieję, że wiele z przekazanych informacji na długo zostanie uczniom w pamięci.

            Agnieszka Czernecka

          • Konkurs taneczny

          • 29 stycznia na sali konferencyjnej w Szkole Podstawowej w Sieprawiu odbył się konkurs taneczny, który zorganizowały dziewczyny z klas trzecich. Udział wzięło 62 uczniów z klas 0-3. Prezentowane przez uczestników tańce bardzo się podobały, jury miało trudny wybór.  Występy dzieci oceniały: Nikola Burda-uczennica klasy trzeciej, pani Ewa Kapelska-Słysz, nauczycielka muzyki, pani Wicedyrektor naszej szkoły Beata Buczyńska oraz Mateusz Barcik-absolwent naszej szkoły. Wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas balu karnawałowego. Zostały również wtedy wręczone nagrody, które bardzo wszystkich zaskoczyły.

                    Przygotowania do konkursu rozpoczęłyśmy na początku listopada. W jego szybkim przeprowadzeniu trochę przeszkodziły nam choroby. Dziękujemy wszystkim, którzy zapisali się szybko na konkurs za cierpliwość, my także nie mogłyśmy się doczekać, kiedy się odbędzie. Być może w przyszłym roku szkolnym powtórzymy konkurs, ponieważ dużo osób pyta o drugą edycję.

             

            Przedstawiamy laureatów:

            Kategoria soliści:

            I miejsce

            Emilia Panuś 2a

            II miejsce

            Oliwia Szablowska 3a

            III miejsce

            Milena Bułka 1a

             

            Kategoria zespoły:

            I miejsce

            Jagoda Galas 0b

            Laura Sułowska 0b

            II miejsce

            Maria Latocha 0c

            Maria Góralik 0c

            Lena Sikora 0c

            Kamila Pasternak 0c

            Weronika Pezda 0c

            III miejsce

            Oliwia Pitala 0c

            Natalia Suder 0c

            Oliwia Bała 0c

            Helena Kopp 0c

            Maja Fiajł 0c

             

            Bardzo dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogłyśmy zakupić wspaniałe nagrody.

            Wsparli nas:

            Jarosław Wyka

            Malec - Pompy

            Cravtico

            Wypiekarnia Siepraw

            Agnieszka Garbarska

            Roman Mielecki

            Jadwiga Pyzik

            Barbara Mika

            Aneta Kozioł

             

             

            Organizatorzy:

            Gabrysia Wiechniak

            Natasza Jaśkowska

            Milena Mielecka

            Nikola Burda

            Karolina Grochal (wykonanie dyplomów)

          • Turniej szachowy

          • W sobotę 27 stycznia 2024r. w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sieprawiu na sali gimnastycznej zebrało się 30 uczniów naszej Szkoły oraz dwóch jej absolwentów, aby rozegrać drugi z cyklu Szkolnych Turniejów Szachowych. Uczniowie rywalizowali z sobą w trzech grupach zaawansowania (grupa początkująca, średnio zaawansowana oraz zaawansowana). Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie: 5 rund (grupy początkująca i zaawansowana) i 6 rund (grupa średnio zaawansowana) tempem 10 minut na zawodnika.

            Wszyscy zawodnicy za wzorową postawę oraz rywalizację w duchu fair play otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy turnieju - specjalne medale za miejsca I, II i III.

             

            A oto nasi zwycięzcy:

            W grupie początkującej:

            Miejsce I – Teodor Baran (klasa 1a)

            Miejsce II - Wiktor Mąsior (klasa 3b)

            Miejsce III – Kacper Koteja (klasa 2a)

             

            W grupie średnio zaawansowanej:

            Miejsce I - Dominik Kwinta (klasa 5b)

            Miejsce II – Woś Filip (klasa 1a)

            Miejsce III - Aleksandra Woś (klasa 4a)

             

            W grupie zaawansowanej:

            Miejsce I - Artur Kurowski (klasa 6b)

            Miejsce II – Mateusz Brancewicz (klasa 3c)

            Miejsce III -  Jan Bobek (absolwent)

             

            Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratuluję i jednocześnie zapraszam na kolejny konkurs, który zaplanowany jest na przedostatnią sobotę marca.

            Składam serdeczne podziękowania:

            Panu Dyrektorowi Tomaszowi Kurkowi za umożliwienie przeprowadzenia konkursu oraz sponsorowanie słodkiego poczęstunku dla wszystkich zawodników;

            TKKF Dobczyce za użyczenie zestawów szachowych i zegarów;

            Paniom Katarzynie Szlósarczyk i Agacie Baran za sprawowanie troskliwej opieki nad uczestnikami podczas przerw między partiami.

            Tak jak podczas pierwszego konkursu nad przestrzeganiem przepisów szachowych czuwało dwóch sędziów:

            arcymistrz świata w szachach korespondencyjnych, pan Fabian Stanach oraz trener zajęć szachowych w GOKiS Siepraw, związany z sekcją TKKF Dobczyce, pan Marcin Maniecki.

             

            Organizator – Aleksandra Woźniczka

          • Trzymaj formę

          • W ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj formę!” 24.01.2024 r. w naszej szkole odbyła się prelekcja dotycząca „Promocji zdrowego stylu życia”, którą poprowadziła pani Joanna Gaździk.

            Uczniowie klas V- VIII pogłębiali swoją wiedzę z zakresu zbilansowanego odżywiania oraz istoty aktywności fizycznej w życiu codziennym. Uzyskali odpowiedź na poniższe pytania:

            • Czym jest zdrowie?
            • Czym jest talerz zdrowego żywienia?
            • Kiedy i ile należy spożywać posiłków?
            • Jakie błędy popełniamy w życiu codziennym podczas spożywania posiłków?
            • Jaki wpływ na nasz organizm ma nadmiar cukru?
            • Jakie korzyści płyną z aktywności fizycznej?

            Uczniowie zostali zapoznani także z propozycjami zamienników produktów, które są korzystniejsze dla naszego zdrowia. Aktywnie uczestniczyli w „sportowych zgadywankach” oraz ćwiczeniach będących przerywnikiem wykładu.

            Joanna Pustelnik

          • Obóz językowy EUROWEEK

          • W dniach 22-26.01.2024 uczniowie klas VI-VIII wzięli udział w obozie językowym Euroweek w Różance.

            Zajęcia były prowadzone przez obcokrajowców z Indii, Kolumbii, Peru i Tajlandii. Celem warsztatów było rozwijanie umiejętności mówienia w języku angielskim, zwiększanie  pewności siebie w pracy grupowej oraz wzmacnianie wiary we własne możliwości poprzez wykonywanie zadań , w których uczniowie mogli się przekonać, że jeśli tylko chcą mogą zrobić wszystko.

            Forma zajęć sprawiała, że uczniowie z dużą radością uczestniczyli w proponowanych zabawach, które rozpoczynały się od porannej rozgrzewki ruchowo-językowej „Energizer”.

            Nasi uczniowie brali udział w trzech prezentacjach o krajach , z których pochodzą prowadzący oraz  uczestniczyli w zadaniach rozwijających umiejętności językowe i interpersonalne. Zajęcia te rozwijały kreatywność uczniów.

            W ramach proponowanych projektów, zadaniem uczniów było:

            * Stworzyć i zaprezentować nowy kraj

            * Zaprojektować nową aplikację

            * Przygotować wieczorne przedstawienia tj: „Talent show”, „Mission impossible”, „Let’s present a film”.

            Chociaż dla wielu uczniów prezentacja końcowego efektu przed wszystkimi uczestnikami obozu  na początku nie była łatwa to każdego dnia widzieliśmy jak ograniczenia zostają przełamywane i dzieci z coraz większą pewnością siebie w pełni uczestniczyły w projektach.

            Atmosfera przyjaźni, tolerancji i wzajemnej pomocy zapewniała uczniom komfort uczenia się i  zachęcała do bardzo dużego zaangażowania się w trakcie wykonywanych zadań.

            Na samym początku naszego obozu, uczniowie mieli podzielić się swoimi oczekiwaniami . Patrząc na ich aktywność, kreatywność i uśmiech podczas wykonywanych projektów, można śmiało powiedzieć, że forma zajęć i prowadzący zdecydowanie sprostali tym oczekiwaniom.

            Z ogromną przyjemnością wrócimy tam ponownie w przyszłym roku szkolnym.

            Barbara Matoga

          • Świąteczny wyjazd klas piątych

          • W ostatnim, grudniowym tygodniu nauki uczniowie klas 5a i 5b wybrali się na mikołajkowo - świąteczną wycieczkę do Krakowskiej Manufaktury Czekolady, na ul. Gołębią w Krakowie. Dzieci brały udział w warsztatach podczas, których własnoręcznie wykonywały pomadki z czekolady, a następnie je ozdabiały. Gotowe pralinki zapakowane w ozdobne pudełeczka piatoklasiści zabrali ze sobą do domu. Zajęcia dostarczyły dzieciom wiele emocji, każdy z przejęciem tworzył własne czekoladki, mogąc przy okazji skosztować płynnej czekolady i innych smakołyków. Po warsztatach udaliśmy się na jarmark bożonarodzeniowy na Krakowski Rynek, gdzie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia pod wielką choinką.

            Agnieszka Czernecka

          • Święta

          • Z okazji Bożego Narodzenia składamy serdeczne życzenia.

            Niech te Święta będą dla Państwa czasem spokoju, radości i życzliwości.

            Niech Wam towarzyszy ciepło bliskich serc oraz atmosfera magicznych Świąt.

            Życzymy pomyślności w nadchodzącym roku, spełnienia marzeń oraz

            wielu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

            Niech Nowy Rok będzie dla Państwa czasem nowych możliwości

            i pełnych inspiracji dni.

             

                                                            Nauczyciele i Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Sieprawiu.

          • W Bajce pana Kleksa w Katowicach

          • 18.11.2023r uczniowie klas czwartych podczas wizyty w Bajce pana Kleksa w Katowicach  przeżyli niezapomnianą przygodę. Odkrywali tajemnice i poszukiwali zaginionych przedmiotów   w różnych zakamarkach tego niezwykłego miejsca.

            Dzieciom towarzyszył pomocnik pana Kleksa -  animator stylizowany na postać Adasia lub Agnieszki. W trakcie zwiedzania dzieci miedzy innym: leczyły chore sprzęty,  uczestniczyły w kleksografii, uczyły się wiązania prostych węzłów, odkrywały sekrety Pana Kleksa ukryte w szufladach,  śpiewały piosenki z Akademii pana Kleksa, eksperymentowały podczas  warsztatów  chemicznych. Zgłębiały tajemnicę kosmosu oraz świat podwodnych głębin. Na dzieci czekały również liczne zjeżdżalnie, tory przeszkód, ścianki spinaczkowe, batyskaf, interaktywna rafa koralowa, kosmiczna kapsuła i wiele innych atrakcji. Na koniec św. Mikołaj wręczył uczniom skromne upominki.

            Pobyt w Bajce uczył współpracy i spostrzegawczości. Rozwijał wyobraźnię. Pogłębiał wiedzę. Uwrażliwiał na piękno przyrody. Był to z pewnością bardzo kreatywnie spędzony czas.

             

            Jolanta Bujas

          • MALI PROGRAMIŚCI

          • Od października dzieci z zerówki intensywnie uczą się kodować a także programować. Pomaga im w tym tablica interaktywna na której rozwiązywaliśmy zadania z kalendarza adwentowego. Między innymi  ćwiczyliśmy symetrię, układaliśmy Mikołaja za pomocą kodu, przeliczaliśmy prezenty w worku św. Mikołaja, układaliśmy bałwanki od najmniejszego do najmniejszego, układaliśmy świąteczne sudoku.

            Dzięki dofinansowaniu sponsorów oraz rodziców szkoła wzbogaciła się również o cztery nowe Ozoboty – roboty edukacyjne wykorzystywane na zajęciach kreatywnych z programowania.

            Z pomocą Ozobota  dzieci  wyruszyły w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Za pomocą kolorowych kodów dzieci programują zadania, które wykonuje robot. Okazuje się, że dzieci bardzo polubiły zajęcia z Ozobotem a programowanie zaczyna im sprawiać dużą frajdę.

            Sprawdziły jak zachowuje się robot, gdy ułożą dla niego trasę z drewnianych puzzli a jak gdy sami ją narysują.  Wiedzą już także, że linia dla Ozobota musi być precyzyjnej grubości a kod dokładnie namalowany. Zauważyły również, że robot jadąc kolorową linią zmienia kolory.

            A co się dzieje, gdy robot nie chce jechać po wyznaczonej trasie?  To znak, że może trzeba go skalibrować albo dokładniej narysować trasę.

            Zresztą sami zobaczcie.

            Dominika Muniak

             

             

          • Turniej szachowy

          • W sobotę 18 listopada 2023r. w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sieprawiu na sali gimnastycznej odbył się Szkolny Turniej Szachowy. Wzięło w nim udział 35 uczniów z klas 1-7 oraz absolwent naszej szkoły.

            Rozpoczęcie turnieju nastąpiło zgodnie z harmonogramem o godzinie 11:00. Zawodnicy zajęli miejsca i rozpoczęli pierwszą z pięciu rund. Nad grą zgodną z przepisami szachowymi i rywalizacją w duchu fair play czuwało dwóch sędziów: pan Fabian Stanach oraz pan Marcin Maniecki. Uczniowie rywalizowali w trzech grupach: początkującej, średnio zaawansowanej i zaawansowanej. W czasie trwania turnieju panowała atmosfera zdrowej sportowej rywalizacji, nie brakowało także uśmiechów na twarzach zawodników. Po rozegraniu wszystkich partii nastąpiło ogłoszenie zwycięzców oraz wręczenie nagród oraz pamiątkowych medali.

             

            A oto nasi zwycięzcy:

            W grupie początkującej:

            Miejsce I - Filip Woś (klasa 1a)

            Miejsce II - Teodor Baran (klasa 1a)

            Miejsce III - Wiktor Mąsior (klasa 3b)

             

            W grupie średnio zaawansowanej:

            Miejsce I - Dominik Kwinta (klasa 5b)

            Miejsce II - Wiktor Oleksiewicz (klasa 3b)

            Miejsce III - Aleksandra Woś (klasa 4a)

             

            W grupie zaawansowanej:

            Miejsce I - Artur Kurowski (klasa 6b)

            Miejsce II - Jan Bobek (absolwent)

            Miejsce III - Oliwier Kaczmarek (klasa 7b)

             

            Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy i jednocześnie zapraszamy na kolejne rozgrywki.

            Składamy serdeczne podziękowania:

            Panu Dyrektorowi Tomaszowi Kurkowi za sponsorowanie nagród dla zwycięzców oraz słodkiego poczęstunku dla wszystkich zawodników;

            Panu Marcinowi Manieckiemu za użyczenie zestawów szachowych i zegarów oraz sędziowanie podczas turnieju;

            Panu Fabianowi Stanachowi za sędziowanie i czuwanie nad prawidłowym przebiegiem konkursu.

            Organizator: Aleksandra Woźniczka

          • Dzień pluszowego misia

          • W ostatni piątek listopada Samorząd Uczniowski zorganizował akcję w związku z Dniem pluszowego misia. Uczniowie przyszli do szkoły ze swoimi ulubionymi pluszakami. Każdy kto miał ze sobą masotkę był zwolniony z niezapowiedzianego odpytywania na lekcji:)

          • Święto Niepodległości - uroczystość

          • W tym roku głównym organizatorem gminnych obchodów Święta Niepodległości była nasza szkoła. Udało się zaangażować całą społeczność szkolna, wszyskie dzieci, nauczycieli, wielu rodziców, a także naszych absolwentów. Koordynatorem całego przedsięwzięcia oraz autorem scenariusza uroczystości była nauczycielka muzyki, pani Ewa Kapelska - Słysz. Przępiękny program artystyczny, chóralny śpiew naszych uczniów, występy solistów, układy taneczne, a szczególnie kończący cały występ polonez były wielokrotnie nagradzane gromkimi brawami przez licznie zgromadzoną publiczność.

            Składamy serdeczne podziekowania wszystkim, którzy przez wiele tygodni pracowali nad przygotowaniem uroczystości.

          • Święto Niepodległości - konkurs

          • Z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole został zorganizowany konkurs na kartkę z życzeniami dla Polski. Spłynęło ponad 200 prac w wykonaniu dzieci z klas 1-8. Spośród najładniejszych, nauczyciele drogą głosowania wybrali 6, które zostały wyróżnione nagrodami rzeczowymi.

            Wyniki konkursu

            kategoria klas 1-3:

            I miejsce - Dawid Zakrzewski z klasy 1a

            II miejsce - Dawid Czernecki z klasy 2a

            III miejsce - Agata Pietrzyk z klasy 1a

            kategoria klas 4-8:

            I miejsce - Wiktoria Kantor z klasy 5a

            II miejsce - Aurelia Nowak z klasy 5a

            III miejsce - Nikodem Michalik z klasy 7c

            Wszystkim uczestnikom dziękuję za zaangażowanie i wkład pracy.

            organizator konkursu

            Agnieszka Czernecka

          • Szatnia w nowej odsłonie

          • Dobiegły końca prace związane z aranżacją plastyczną jednej ze ścian naszej szatni z inicjatywy nauczycielki plastyki pani Aleksandry Maciaszek. Dzięki wytrwałej pracy naszych uczniów: Anatolii Ustyshyna, Patrycji Kantor, Olgi Krausiewicz, Igi Gazduły, Leny Woś oraz Mileny Matogi ściana w szatni zyskała blask poprzez barwne figury zdobiące jej powierzchnię. 

            Aleksandra Maciaszek