• Gminny Konkurs Recytatorski

8 marca 2024r. w bibliotece szkolnej odbył się szkolny etap Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Uczniowie klas 4-6 recytowali wiersze K. I. Gałczyńskiego i fragmenty lektury pt. „Mikołajek”, a uczniowie klas 7-8 poezje K. Wierzyńskiego.

Wyniki:

klasy 4-6

I miejsce : Anna Żądło – 6b

II miejsce : Piotr Topa – 4b

• Lekcja żywej historii

W piątek, 8 marca gościliśmy w szkole Agencję Widowisk Historycznych "Arkona"" z Torunia. Przyjechali do nas z lekcją żywej historii dotyczącą Polski pierwszych Piastów. Uczniowie mogli sie dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy na temat naszych przodków. Miedzy innymi jak dawniej ludzie się ubierali, jakie mieli zajecia, jaką bronią sie posługiwali. Mogli zobaczyć pojedynek średniowiecznych wojów na miecze. Niektórzy własnoręcznie się przekonali, że noszone przez wojów kolczugi nie należały do najlżejszych, gdyż nie byli w stanie podnieść jej jedną ręką. Lekcja została przeprowadzona w ciekawy i bardzo humorystyczny sposób. Na zakończenie, ci którzy uważnie słuchali mieli szansę zdobyć, na żywo wybity, denar Bolesława Chrobrego za poprawnie udzieloną odpowiedź.

• Konkurs taneczny

29 stycznia na sali konferencyjnej w Szkole Podstawowej w Sieprawiu odbył się konkurs taneczny, który zorganizowały dziewczyny z klas trzecich. Udział wzięło 62 uczniów z klas 0-3. Prezentowane przez uczestników tańce bardzo się podobały, jury miało trudny wybór. Występy dzieci oceniały: Nikola Burda-uczennica klasy trzeciej, pani Ewa Kapelska-Słysz, nauczycielka muzyki, pani Wicedyrektor naszej szkoły Beata Buczyńska oraz Mateusz Barcik-absolwent naszej szkoły. Wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas balu karnawałowego. Zostały również wtedy wręczone nagrody, które bardzo wszystkich zaskoczyły.

• Turniej szachowy

W sobotę 27 stycznia 2024r. w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sieprawiu na sali gimnastycznej zebrało się 30 uczniów naszej Szkoły oraz dwóch jej absolwentów, aby rozegrać drugi z cyklu Szkolnych Turniejów Szachowych. Uczniowie rywalizowali z sobą w trzech grupach zaawansowania (grupa początkująca, średnio zaawansowana oraz zaawansowana). Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie: 5 rund (grupy początkująca i zaawansowana) i 6 rund (grupa średnio zaawansowana) tempem 10 minut na zawodnika.

• Konto Rady Rodziców - 18 8591 0007 0241 0516 0608 0001

Piątek 29.03.2024